Täysikasvuinen tiikeriuros/leijonauros vai urosHarmaaKarhu(p-amerikkalainen,iso versio)? Siis areena jossa nämä 2 kohtaisivat,tietty nälkäisinä ja hieman ärsytettyinä? Miten kävisi?
Kumpi voittaa
AmmattilainenTT
3315
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
leijonaa, se on nopeampi ja pääsee iskemään paremmin takaapäin.
Karhuhan nousee takajaloilleen uhkaavassa tilanteessa,leijonan vaikea yltää kurkkuun jonne se kuitenkin pyrkii puremaan.Karhulla tällöin yksi osunut huitaus kämmenellä kyllä riittää pudottamaan jellonan.
Tiikeri tai leijona voittaisi.
Parempi näkö kuin karhulla, ja veikkaanpa, että refleksitkin ihan toista luokkaa. Vaikka karhu olisi kahdella jalalla, leijonalla ja tiikerillä löytyy ponnistusvoimaa. Lisäksi molemmat näistä ovat luontaisempia saalistajia kuin karhu, joka enimmäkseen saa ravintonsa haaskoista, kalasta, marjoista, juurista ja hyönteisistä.