Toijalan saatanan palvoja pedofiilit.

Onko kellään tietoo ketä nää kieroutuneet noin 30v. miehet on jotka ovat tehneet pahojaan Toijalassa?
Ja tietysti olisi hyvä että heidän nimensä ja kuvansa tulisi lehtien palstoille niin alkaisi
heiränkin ahristuksensa kasvaa ja tuskin palvonnankohteesta on paljon apua.
194015
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

mitä vittua 12-vuotiaat pennut tekee kolmekymppisten saatananpalvojien seurassa???Vois perkele vanhemmatkin HIEMAN seurata mitä lapset tekevät...Tämä siitä seuraa kun suositaan ns. vapaata kasvatusta.
Se on perkele oltava kuri ja järjestys ja riittävä valvonta niin koulussa kuin kotonakin tuon ikäsille.
Turha sitten itkeä kun paskat on jo housuissa.

Äänestä
  • Tässä on tosiaan myös paikallaan kysyä, miten kyseisten lasten vanhemmat ovat seuranneet jälkeläistensä liikkumisia.
    Koulussa on asioista tiedetty paremmin kuin kotona.

    Äänestä

  • Ei muuta kuin kuolemanrangaistus näille pedofiileille

    Äänestä

kertoo, että kyseessä ovat ns. tavallista tummemmat.

Äänestä
  • Onkohan ne jo lukkojen takana vai ovatko vielä
    `"vapaata riistaa"

    Äänestä

Huhuja liikkuu ja toijala on sellainen paikka, että monet uskovat tietävänsä keitä tekijät ovat. Jos nyt kuitenkin annetaan virkavallan tehdä hommansa. Kyllä tarvitsee ihmetellä niitä vanhempia jotka päästävät noin nuoret lapset ulos ilman, että tietävät missä he ovat menossa. Tosin itsekkin olen ollut nuori ja painellut pitkin toijalan kyliä ilman, että äitini tiesi missä olen valheet kun on keksitty. Täytynee vain toivoa, että kukaan tutustani ei ole juttuun osallistunut. Huhuja kyllä olen kuullut.

Äänestä
  • vittu munat irti ja hirteen.

    Äänestä

  • bad boys kirjoitti:

    vittu munat irti ja hirteen.

    Saatananpalvojat kakaroiden kimpussa... todellakin kylmäkoskelle niin...

    Äänestä

  • -_- kirjoitti:

    Saatananpalvojat kakaroiden kimpussa... todellakin kylmäkoskelle niin...

    yksi tai kaksi uhria eikä kymmenen. Kuitenkin Toijalan sosiaalijohtaja kertoi 10 uhrista ja saatananpalvonnasta? Uutisten mukaan sosiaalijohtaja ei ollut enää tavoitettavissa. Mikä siis on oikea tilanne?

    Äänestä

  • ei saatananpalvontaa kirjoitti:

    yksi tai kaksi uhria eikä kymmenen. Kuitenkin Toijalan sosiaalijohtaja kertoi 10 uhrista ja saatananpalvonnasta? Uutisten mukaan sosiaalijohtaja ei ollut enää tavoitettavissa. Mikä siis on oikea tilanne?

    ...hysteerinen,vouhottaja ja täysin mitään tietämätön sosiaalitantta!Just tollasten paskojen takia huostaanotetaan lapsia aivan turhaan,syytetään isiä insestistä ja vaikka mitä pelkkien olettamuksien ja juorujen perusteella...
    Potkut tuollainen paskaämmä sietäis saada!!!Ja enemmän miehiä tuollekin alalle pitämään järkeä yllä.....

    Äänestä

  • Mutta kun virkavalta päästtää nämä syylliset vapaalla jalalle NIIN riista on vapaana!!

    Äänestä

  • ei saatananpalvontaa kirjoitti:

    yksi tai kaksi uhria eikä kymmenen. Kuitenkin Toijalan sosiaalijohtaja kertoi 10 uhrista ja saatananpalvonnasta? Uutisten mukaan sosiaalijohtaja ei ollut enää tavoitettavissa. Mikä siis on oikea tilanne?

    Koko juttu on lähes ankka! Yksi-2 tapausta ja jätkä on 23 vuotias, jonka seurustelun tytön kanssa tytön vanhemmat ovat tienneet ja sallineet.
    Jos tältä pohjalta lähdetään, joka perjantai Hesan ja Ttamperen kaduilta voi pollari poimia muutamia satoja pareja 20-23 vuotias 15 vuotias.

    Äänestä

Joo, huhuja liikkuu. Se sosiaalitantaa tais ylittää valtuutensa, kun sanoi, miten asiat ovat. Se ei ollut kai kaupungin maineelle hyväksi. Ensiksi aisaa tutki joku naapurikunta valkeakosken poliisi, sitten homma otettiin sieltä pois ja perustetiin Tampereelle oikein tutkimusryhmä, jonak edustaja totsi, että jäitä hattuun, eihän tässä mitään ihmeitä ole tapahtunut, ei ole kymmentä tyttöä raiskattu mitä nyt joku hajatapaus ainoastaan...
Tytöt olivat antaneet tuntomerkit useammasta kaverista, nyt on yksi pidätetty asiaan liittyen.
Vois kyllä otaksua että hommassa on ollut jotain varsin rajua, koska vanhemmat muka eivät edes halunneet tietää, minne heidän lapsensa on viety, ettei heitä vois kiristää.
Homma haisee....

Äänestä
  • Varmaan tapaus on niin, että on 2 rikosilmoitusta tehty. Sosiaaliviranomainen tietää enemmän tapauksia, joku tytöistä on kertonut, mutta niistä ei ole vielä rikosilmoitusta tehty ja voi olla ettei tehdäkkään, koska tytöt mitä luultavammin pelkäävät ja syyllistävät itseänsä.

    Näissä asioissa pitää muistaa, että vastuu on täysi-ikäisellä, sillä, jonka kuuluisi olla aikuinen.

    Äänestä

  • arvailua kirjoitti:

    Varmaan tapaus on niin, että on 2 rikosilmoitusta tehty. Sosiaaliviranomainen tietää enemmän tapauksia, joku tytöistä on kertonut, mutta niistä ei ole vielä rikosilmoitusta tehty ja voi olla ettei tehdäkkään, koska tytöt mitä luultavammin pelkäävät ja syyllistävät itseänsä.

    Näissä asioissa pitää muistaa, että vastuu on täysi-ikäisellä, sillä, jonka kuuluisi olla aikuinen.

    on tietoa tai vahva epäilyskin on hänen tehtävä
    ilmoitus poliisille,tai muuten voi olla virka kat-
    kolla.Poliisin on myös suoritettava tutkinta ns.
    nopeutetussa järjestyksessä.
    Tosin siinäkin tapauksessa voi vierähtää aikaa
    ennen kuin asia tule esille käräjäoikeudessa.
    Mikäli sos.viranomainen laiminlyö ilmoituksen te-
    kemisen hän syyllistyy virkavirheeseen.

    Äänestä

... tyttöjen omia aivoja ja "vastuuta" tekemisistään.
Gimmathan on lähtenyt hommaan mukaan seikkailu mielessä, oluen ja muun paskan janossa.
No, yksi 14 vuotias sattu sitten seikkailtuaan
pamahtamaan paksuksi, ja joutu ns."laulamaan".
En toki ole sitä mieltä, ettäkö nämä täysi-ikäiset miehet olisivat toimineet asiassa mitenkään moraalisesti tai laillisesti oikein,
mutta itse olen kuitenkin jo pitempään miettinyt
missä on nyky pikkutyttöjen ja teinien omat
aivot???
Eikö niitä tosiaan ole?

Äänestä

Ei se, että uutisissa tulee esiin sana saatananpalvoja tee niistä tekijöistä vielä sitä. Jos joku niistä tytöistä on päättäny viillellä itseään, ei kerro tekijöistä vielä mitään. Kaikki rikollisethan on nykyään saatanapalvojia automaattisesti. Iltapäivä lehtien ainoa motiivi on saada mahd. paljon levikkiä, jotta lehdet menisi paremmin kaupaksi, niin pitää olla jotain mikä herättää mielenkiinnon. Joten juttua paisutetaan hieman ja lisätään pari pientä yksityiskohtaa mikä herättää lööpissä huomiota. Eli tässä, kuten lukemattomassa muussakin, tapauksessa saatananpalvonta.

Ja tämäkin on sellanen uutisankka että sitä ei ainakaan rikostutkinnan aikana tulla saamaan selville mitä miehet ovat miehiään. myöhemmin, ehkä mutta epätodennäköistä.

Niin että järki käteeen ja mieti mikä lehdissä on totta ja mikä ei.

Äänestä

kaikki tuntee toistensa asiat.Niin että pedofiilitkin ovat tiedossa.Varmaan omankylän poikia kaikki.

Äänestä

Olipas taas luotettavaa eikä yhtään liioittelevaa uutisointia koko tapaus, joo. Yksi 25-v kaveri vikitellyt paria teinityttöä, ja hirveä haloo kaikkine saatananpalvontoineen (mistä sekin tuli?) hehkutetaan julkisuuteen. Olikos ihan pikkanen ylilyönti? Toimittajatkin vois vähän miettiä ennekun leimaavat kokonaisen kaupungin joksikin pedofiilien pesäksi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


karhukoira kirjoitti:

Onko kellään tietoo ketä nää kieroutuneet noin 30v. miehet on jotka ovat tehneet pahojaan Toijalassa?
Ja tietysti olisi hyvä että heidän nimensä ja kuvansa tulisi lehtien palstoille niin alkaisi
heiränkin ahristuksensa kasvaa ja tuskin palvonnankohteesta on paljon apua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu