Ruiskujen neulat

Tietäisiköhän joku, mihin käytetyt lääkeruiskujen neulat voi toimittaa? Niitä on vuosien kuluessa kerääntynyt lehmien antibioottihoidoista ym pari puolen litran pullon verran, mutta olisihan niistä kiva päästä välillä eroonkin. Eläinlääkäri ei osannut asiassa neuvoa.
2575
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vie apteekkiin.
Ottaahan ne vastaan vanhat lääkkeetkin.

Äänestä

Meillä on ollut joskus lehmiä myös ja niiltä ajoilta löytyy kyllä neulaa ja ruiskua.
Ne ovat kyllä käteviä apureita joka paikassa.
Esim.Tapetin laitossa ruisku on korvaamaton,pienet raot on helppo täyttää liisterillä sen avulla.
Uusiokäyttöön vain!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Emäntä kirjoitti:

Tietäisiköhän joku, mihin käytetyt lääkeruiskujen neulat voi toimittaa? Niitä on vuosien kuluessa kerääntynyt lehmien antibioottihoidoista ym pari puolen litran pullon verran, mutta olisihan niistä kiva päästä välillä eroonkin. Eläinlääkäri ei osannut asiassa neuvoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu