Moi! =)

Rakastan yksinäisyyttä edellyttäen, että joku ystävä tulee välillä puhumaan minulle siitä.
- Buñuel
2549
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yksinäisyydellä on pehmeät, silkkiset kädet, mutta vahvoilla sormillaan se tarrautuu ahnaasti sydämmeen, tuo tuskaa ja kipua.

-Kahlil Gibran-

Veljeni, sielusi elämään kuuluu yksinäisyys, ja ellei tätä yksinäisyyttä ja eristyneisyyttä olisi, sinä et olisi sinä, ja minä en olisi minä.

-Kahlil Gibran-

Äänestä

Lopulta kaikki on yksin1
Olen sitä mieltä, että yksinäisyyteen tottuu pikku hiljaa, ja alkaa suorastaan rakastaa rauhaa....Hälinä ottaa "aivoon"
Lähtee silloin ulos kun ahdistaa olla ajatusten kanssa yksin...Kuuntelee musiikkia tai lukee...
Ihminen tarvitsee ajan kuluessa yksin oloa, saaa laittaa omat jutut lokeroonsa...
En kanna huolta että olen yksin, ihminen vastaa kaikesta kuitenkin yksin?
Kukaan ei voi elää sun elämää.
Pirteää syksyä1
Emilyn

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LonesomeMan kirjoitti:

Rakastan yksinäisyyttä edellyttäen, että joku ystävä tulee välillä puhumaan minulle siitä.
- Buñuel

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu