Mikä tarkoitus on mondeon ajovalojen edessä olevilla muovi levyillä??? Mulla nuo muovit on kellastuneet, ja katsastusmies käski vaihtaa.
Onko vaihto iso homma? Tarvikkeesta ei löydy noita muoveja.Mitähän maksaa Ford-liikkeessä
Onko vaihto iso homma? Tarvikkeesta ei löydy noita muoveja.Mitähän maksaa Ford-liikkeessä
Vastaukset 4
Vanhimmat
Parihinta oli mulla n.35 € fordilla. Vilkut ja puskuri irti niin pitäs loppuruuvit aukomalla umpiot olla kourassa maskeineen (Jotkut ruuvit aukes alhaaltapäin), metallilipukat sopivalla talttameisselillä kammetaan irti ja kikotetaan lasi auki tiivistettä ja lasia särkemättä ja vaihdetaan muovilipareet. Mulla oli muottipurseita lipareissa, jotka puukottamalla istuivat paremmin. Hilut paikoilleen ja valojen suuntaus seinää vasten. Nyt hirvet pelkää et mikä v...n aurinko se siellä ajelee.
sanoivat Foordilla (jotain väärää valoa tms)
Voortilla perivät 15€/kpl, vaihdoin reilu viikko sitten. Ei paha homma, aikaa meni reilu tunti taukoineen. Ne kellastuu vanhemmuuttaan kun muovia ovat. Muovi on "kuviolinssi" kun edessä on vain pelkkä sileä lasi.
Umpioita ei tarvitse irroittaa,lasit irtoavat vikka umpiot ovat paikallaan.Puskurin irrotus hankala jos ilmastointi.Muuten helppo homma.