Oudot 2€ kolikot

Onko joku nähnyt tuollaiset 2€ kolikot?

Erityisesti tuo ensimmäinen näyttää aika oudolta?

http://img248.imageshack.us/my.php?image=2ekolikot0rs.jpg

Onko niillä arvoa? Enemmän kuin 2€ ?
2896
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuo ensimmäinen on Kreikkalainen ateenan kisojen kunniaksi lyöty ns. juhlaraha arvoa noin 3-4 euroa (lyöty 50 miljoonaa kappaletta). Tuo toinen on kotimainen eu:n laajenemisen kunniaksi lyöty kolikko arvoa n.5-8 euroa (lyöntimäärä 1 miljoona kappaletta).

Äänestä

Tota ekaa EI kannata hukata Koska se on tooodella arvokas!!! Mulla on toi toinen, jossa on toi kukka sykerö... Mut minä myös keräilen erilaisia Euro kolikoita.... Ne on nii hienoja ja niitä pystyy käyttää täll Suomessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


euromiesko kirjoitti:

Onko joku nähnyt tuollaiset 2€ kolikot?

Erityisesti tuo ensimmäinen näyttää aika oudolta?

http://img248.imageshack.us/my.php?image=2ekolikot0rs.jpg

Onko niillä arvoa? Enemmän kuin 2€ ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu