itsevarmasta, pelottomasta uhoajasta tuli tilanteen kiristyessä pelkääjä. Yksin jätettynä Larhan itsevarmuus alkoi murentua. Viimeisinä hetkinään hän pelkäsi eniten maineensa menetystä: ajatusta, että kiven sisällä luotu mielikuva kylmäverisestä tappajasta osoittautuisikin vääräksi.
Pelko maineen menetyksestä oli niin kova, että Larha päätyi lopulta itsemurhaan. Kylmäverisenä palkkamurhaajana itseään pitänyt mies pelkäsi kuollessaan - kuollakseen.
Pelko maineen menetyksestä oli niin kova, että Larha päätyi lopulta itsemurhaan. Kylmäverisenä palkkamurhaajana itseään pitänyt mies pelkäsi kuollessaan - kuollakseen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tälle palstalle kirjoittavat ovat jotenkin suuria reppanoita.Ne ovat olevinaan kovia tyyppejä,mutta tosipaikan tullen ne istuvat kusi sukassa ja Alibi kädessä.
Tunnustan että olen ostanut yhden Alibin, sen Virpi-numeron. Ai niin, vuosia sitten ostin yhden, koska sain puhelinsoiton, että muuan entinen tuttava oli antanut haastattelun, en kerro miksi (ei ollut tehnyt henkirikosta kylläkään).
on seinänläpi kuuntelulaitteiden lisäksi myös tarkka-ampujia. kumma ettei itsemurhalaukausta kuultu, vaikka laitteet muutoin kuulee pierunkin.