tukevasti kännissä?
Minä olin viime perjantaina ja vieläkin olo on puolikuntoinen.
Minä olin viime perjantaina ja vieläkin olo on puolikuntoinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Vastaanpa Sinulle kun kysyt; En ole koskaan kokenut sellaista olotilaa, koska en ole koskaan juonut juopuakseni.
Mutta sivustakatsojana, känniä ja jälkitilaa; en ole kade niiden kokijalle.
He nauttikohon juomistansa ja kärsiköhön taudistansa....itsehän niin halusivat.
tarkoitettu sinulle ja kaltaisillesi, vaan meille kaappi ynm. juopoille
meni,kun vauhti oli niin kova ettei muistanut syödä.Harmi kun en olekaan niin hyvä hieho,joka juomalla pärjää.
Eiköhän se kohta unohdu jotta saa taas vetää kauniista lasista tonkallisen punkkua.
tai haluat shoketata meitä pikkuisen maltillisimpia lasin kallistajia.
Minä olin päissäni kolmisen viikkoa sitten.
Kysymys taisi kuulua, että "kovasti kännissä", vai "tuhdissa kännissä."
Jokatapauksessa olimme kylässä ja illallisen aikana tarjoiltiin alkoholia jälkiruokana kahvit ja konjakit. Seurustelu jatkui illallispöydän ulkopuolellakin ja naukkailimme isäntäväen tarjoamia drinkkejä.
Kotiin tulimme alkuperäisestä suunnitelmasta poiketen taksilla, vaikka tarkoitus oli ajaa omalla autolla niinkuin olimme menneetkin.
Minä ruoja olin vielä lupautunut ajamaan, jos alkoholia tarjotaan, niin että isäntä voi ottaa.
Tälläinen tapaus!
Taidan olla päisälläni, vaikka en oo juonu minkään sortin alkoholia! Kellonajat ja vastausten määrät tällä palstalla alko vaan heittää häränpyllyä. Kuka täällä oikeen on päissään?
ja kirjoitin täyttä totta.
Ihmettelenkin aina sitä,että hyvinkin kännissä olevat ihmiset sekoavat aina laskuissa montako ryyppyä on mennyt,mutta muistavat kuitenkin,että mikä mulle tuli,kun olin niin huppelissa,vaikka otin niin vähän.Miten ne sen muistaa,kun eivät muista sitä todellista määrää.
Totuus on ,että silloin,kun olen viihteellä olen kunnolla.Minusta paukku päivässä on viinan tuhlausta.
Tuli tissuteltua. Kännissä en kylläkään ollut mutta A-holin kokonaismäärä oli sitä luokkaa, että nyt kootaan 'raittiutta pankkiin' kuntoille 4 viikkoa ennen seuraavaa 3:n viikon rupeamaa.