Mikä muu kaupunki puolisulkee ainoan väylän kello 17.30???? Ei ollut jonot kuin noin tunnin mittaiset, jee jee! Hyvä Savonlinna!
Ruuhka
äkäinen
5944
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
klo.19.00,sillan kannen korjaus,jos et huomannut.
Kyseessä oli sillan kannen korjaus ja liikenne ruuhkautui jo 17.30. Olin itse ensimmäisten joukossa ja kun tulin takaisin 19.30 niin sama ruuhka päällä. Onneksi itse asun viiskulmassa niin pääsin helpommalla. Varmaan on jo helpottanut yöhön mennessä. Toivottavasti saavat homman aamuun mennessä kasaan kun pitäis ehtiä lentokentälle ajoissa.
Veneellä olisitte päässeet huomattavasti nopeammin tai sit olisitte lainanneet Laitaatsillasta lossia ja alkaneet kuljettaa sillä ihmisiä eestakas ja tehneet sillä vielä bisnestä. Miettikää!!!
Sillan korjaus saa kestää aamukuuteen ja viime yönäkin meni aamul puolikuuteen eli sen takia se aloitettiin noin aikaisin. Järki käteen hei
kehäkolmosta all day round.
vielä klo 22.30 samana iltana. kauhiat jonot!!!