nartun leikkaus

mul on 6v narttu ja ajattelin jos sen leikkauttais,muuttuuko luonne?
2305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

itselläni on myös narttu ja olen ajatellut leikkauttavani sen jossain vaiheessa. olen paljon lukenut keskustelupalstoja ja en kertaakaan ole nähnyt että leikkaus olisi luonteeseen vaikuttanut. voihan olla että sellaisiakin tapauksia löytyy, ei ole vain tullut korviini sellaista tietoa. Eli luulen (huom luulen) että ei vaikuta.

Äänestä
  • mulla oli 2 leikattua narttua,molemmilla meni turkki tosi huonoon kuntoon.Luonne ei muuttunut yhtään.Nartut leikattiin yli 7 vuotiaina. Nartun leikkaus on iso juttu,joten siitä kannattaa jutella eläinlääkärin kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kirsi kirjoitti:

mul on 6v narttu ja ajattelin jos sen leikkauttais,muuttuuko luonne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu