voi tokkiinsa ku nyt toi meininki on ihan erilaista ku silloin vanhoina kunnon aikoina...puolia-alastomia miehiä ja naisia vilisee lehti täynnä, ei kestä avatakkaan koko lehteä.
T: "naapurin vanha mummo"
ps. laittakaa nyt joku ruotu siihen tai....
T: "naapurin vanha mummo"
ps. laittakaa nyt joku ruotu siihen tai....
Vastaukset 5
Vanhimmat
No, maailman muodin mukaisesti pukeutuvia uskovaisia valitettavasti on paljon.
Kyllä säädyllistä pukeutumista pitäisi olla enemmän, ja mielestäni niittivyökin uskovaisella on aika kyseenalainen näky.
on vikana?
niin kovikselta...ja oon kuullu, että joltakin uskovaiselta tytöltä oli kysytty että paljonko sun käyttäminen maksaa, kun hänellä oli ollu niittivyö. Eli vissiin joillaki huorilla on sellainen.
yöunet menettää, kun jollakin "koviksella" on ollut niittivyö? Kaikella kunnioituksella, kaikkea ne ihmiset funtsii.
En sen takia yöunia ole menettänyt, mutta itse en ainakaan lapselleni niittivyötä antaisi. Sellaista tietynlaista. Niitäkin on erilaisia. Sellainen on mielestäni kyseenalainen, joka on kauttaaltaan niittiä päältä.