Kyllä Minna tietää!!!

Parhaillaan miettivät, että miten tuon kutunmaidon saa juoksettumaan kun kerran sitä juustonjuoksutinta ei annettu.

Mika ehdotti että voisiko etikalla yrittää saada se kutunmaito kokkaroitumaan. Tuli hetken hiljaisuus ja Minna sitten sanoi että "kyllä minä sitä tuossa aiemmin jo ehdin miettiäkin".

Voi vee... Luuleeko se Minna tietävänsä kaiken???
5976
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minna on lapsuudesta lähtien ollut todella fiksu,älykäs ja muut huomioon ottava tyttö.Älä kaada omaa älyllistä vajavaisuuttasi muiden niskaan!

Äänestä
  • Missä mielessä fiksu?
    Makaroonin keitossa ja sämpylöiden paistossako?
    Ei sillä paljoo voi olla ällii ku alko antin selän takana jauhaan...
    Ei ainakaa osaa pelata tätä pelii...

    Äänestä

  • erittäin fiksu. Kuka lähtee nelikymppisenä mammana enää tollaisiin kisoihin, jos hän on fiksu!?!?! Naisella taitaa olla jokin todella kova kriisi menossa, jos hän tollaseen osallistuu ja mun mielestä toi on erittäin huono paikka käydä sitä läpi vai pakeneeko hän hädissään omaa elämää tonne. Kova mamma hän on puukottelee toisia selkään, jos hän ottaa muut huomioon. Siis Minna on kaikista yksinkertaisin ihminen talossa olevista.

    Äänestä

  • en tiedä ketään ärsyttävämpää talossa, kun minna! Aivan hirveetä katottavaa toi sen esitys. Toivon, et se joutuu äänestykseen, ni johan lentää talosta ja lujaa. Toisia se ei ota huomioon millään tavalla, ellei itse siitä jotain hyödy. Luulee omivansa ton keittiön ja ruuat ihan täysin. Ihan kypsänä nyt, kun muut hoitelee niitä hommia. Ihan kypsänä on myös siitä, kun iina on pelehtinyt antin kanssa enemmän. Minna ulos ja heti. Kotiin kavereidensa luo, jotka luulee minnasta vielä jotakin. Ehkä siellä koti oloissa sillä on jotkut ystävät vielä jäljellä.

    Äänestä

  • just joo kirjoitti:

    en tiedä ketään ärsyttävämpää talossa, kun minna! Aivan hirveetä katottavaa toi sen esitys. Toivon, et se joutuu äänestykseen, ni johan lentää talosta ja lujaa. Toisia se ei ota huomioon millään tavalla, ellei itse siitä jotain hyödy. Luulee omivansa ton keittiön ja ruuat ihan täysin. Ihan kypsänä nyt, kun muut hoitelee niitä hommia. Ihan kypsänä on myös siitä, kun iina on pelehtinyt antin kanssa enemmän. Minna ulos ja heti. Kotiin kavereidensa luo, jotka luulee minnasta vielä jotakin. Ehkä siellä koti oloissa sillä on jotkut ystävät vielä jäljellä.

    Eiköhän tuolla talossa ole vähän niinkuin "pakko" juonia, jos meinaa voittaa? Tuskin kukaan tuolla on miettimättä omia etujaan. Don't hate the player, hate the game?! ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voihan vee! kirjoitti:

Parhaillaan miettivät, että miten tuon kutunmaidon saa juoksettumaan kun kerran sitä juustonjuoksutinta ei annettu.

Mika ehdotti että voisiko etikalla yrittää saada se kutunmaito kokkaroitumaan. Tuli hetken hiljaisuus ja Minna sitten sanoi että "kyllä minä sitä tuossa aiemmin jo ehdin miettiäkin".

Voi vee... Luuleeko se Minna tietävänsä kaiken???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu