OpenOffice esityksen tulostusoptiot?

Miten saan tulostettua diaesityksen siten että saan yhdelle A4:lle kolme tai neljä diaa? Yksi dia yhdelle A4:lle näyttää vähän hassulta (suurenpuoleiset kirjaimet) kun on tarkoitus luentokalvot jakaa.
1218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hei!

Valitse [Tiedosto] → [Tulosta...] → [Asetukset...] →
Sisältö kohdassa laita rasti ruutuun kohdassa
"Esitteet" → [OK]

Tämän jälkeen kun hyväksyt tulostuksen OK-painikkeella, tulostuu esitemuotoiset tulosteet diaesityksestä paperille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pulassa kirjoitti:

Miten saan tulostettua diaesityksen siten että saan yhdelle A4:lle kolme tai neljä diaa? Yksi dia yhdelle A4:lle näyttää vähän hassulta (suurenpuoleiset kirjaimet) kun on tarkoitus luentokalvot jakaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu