Sanoisin

uskaltaisin että välitän sinusta liikaa. Ei auta järkipuheet itselleni että tästä ei kertakaikkiaan voi tulla mitään. T: H (nainen)
41183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ja avaa suusi! ei se maailma siihen kaadu!

Äänestä

Minä tiedän, tunnenhan samoin.
Minä yritän epätoivoisesti keksiä uusia syitä, miksi siitä ei enään tulisi mitään.
Joku aamu en haluaisi nähdä sinua enään koskaan, iltapäivällä joku juttu on jo voinut laukaista ikävän.
Haluaisin nähdä, jutella, halata(tosinsitä en uskaltaisi,en varmaankaan pystyisi enään lopettamaan halaamista)

Tilanne on todella mahdoton kannaltani. Petin typeryyttäni luottamuksesi niin monesti, että et varmaan koskaan voisi luottaa minuun, vaikka kuinka yrittäisinkin parhaani. Minä taas olen vieläkin huono nielemään ylpeyden katkeraa litkua, vaikka olen sitä jo litratolkulla niellytkin.
Ehkä todellakin olisi aika sulkea meidän tarinan viimeinen sivu. Uusi alku jonkun toisen kanssa, ilman vanhoja painolasteja..mutta..mutta. yksi asia on estännyt sen viimeisen pisteen laittamista.. minä todella RAKASTAN sinua.
Ei mitään ihastumisvaiheen halpoja sanoja ilman merkitystä.
Olen käynyt järjettömän tunnemyllyn läpi..yrittänyt yrittämistäni jättää sinut menneisyyteen.
Silti minä RAKASTAN sinua..täysin vilpittömästi..sydämmeni pimeimmästä ja unohdetuimmasta nurkkauksesta.

Äänestä

pelottavan tutulta, kaikki sanat ja ajatukset täsmää. Järki sanoo "mahdotonta" mutta joku muu sanoo aivan toista. En ole hidas, mutta "yyriitä ymmäärtääää" että tarvitsen melko paljon aikaa ennen kuin tutustun ihmisiin tarpeeksi paljon ollakseni oma itseni =\
Minäkin välitän sinusta aivan liikaa, huolimatta siitä että päiviä on kulunut aivan liian monta.
T: (en uskalla tähän mitään pistää, ku nolaan itseni jos sinä et olekkaan se) nooh... huominen auttaa murheisiin

Äänestä
  • noh... niin no... hassua mutta olin mennyttä saman tien kun sinut ensimmäisen kerran näin, ethän sinä mikään "ihq beibe kissa" ookkaan vaan ei minua sellaset oo koskaan kiinostanukkaan. Oot täydellinen.
    Nyt lähdem kävelylle vähän selvittämään ajatuksiani, huomenna on kumminki koulupäivä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sinulle jos kirjoitti:

uskaltaisin että välitän sinusta liikaa. Ei auta järkipuheet itselleni että tästä ei kertakaikkiaan voi tulla mitään. T: H (nainen)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu