Välineet saksasta halvalla.
3
3825
Vastaukset
- ????
Oletko tilannut välineitä ko. paikasta. Kuinka paljon tulee suksiin toimitus ym. kuluja.
- n4ppula
Noista eurooppalaisista(EU)nettikaupoista kun on tullu tilattua tavaraa enenmmän ja vähemmän, niin tilaukseen tulee tuotteen lisäksi semmonen 20-30€ oikeastaan riippumatta paketin koosta(paino ja pinta-ala).
Yleensä lisähinta jää siihen 20€, samaan kuin suomalaisissakin nettikaupoissa, mutta esimerkiksi blue-tomato.com:ista kun tilaat yli 300€:lla, niin lisähintaa tilaukseen ei tule yhtään. - hiihtokenkä
n4ppula kirjoitti:
Noista eurooppalaisista(EU)nettikaupoista kun on tullu tilattua tavaraa enenmmän ja vähemmän, niin tilaukseen tulee tuotteen lisäksi semmonen 20-30€ oikeastaan riippumatta paketin koosta(paino ja pinta-ala).
Yleensä lisähinta jää siihen 20€, samaan kuin suomalaisissakin nettikaupoissa, mutta esimerkiksi blue-tomato.com:ista kun tilaat yli 300€:lla, niin lisähintaa tilaukseen ei tule yhtään.http://www.snow-how.de/
Tuolta tilasin Atomicin monot viikko sitten, maksoin Sololla ne pois ja nyt ne ovat tulossa Tanskanmaalla. Seurailen DPD-huolinnan sivuilla milloin ne ovat kotiovellani.
Kokoa kävin sovittelemassa Kesportissa. Hintaeroa on 140€. Solo ulkomaanmaksu oli 12€, eli säästin muutaman päivän hissilipun hinnan tässä kaupassa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1226079- 292140
- 1771972
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101153Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.701151- 731007
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241007Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24922Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42907Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12775