eksyminen

japsi

mitä mahta tarkoittaa kun unessa kuljen suuressa rakennuksessa käytävältä toiselle ja kerroksesta toiseen etsien ulos pääsyä,mutta pääuloskäyntiä ei löydy vaan pieni sivu- tai takaovi.pelkoa tai mitään pakokauhua ei ole vaan semmoinen rauhallinen ja välillä turhautunut olo,unessa siis.

3

1014

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Roosa

      Unissa eksytään usein ja se on merkki, että et ole valvetilassakaan selvillä mihin olet oikein matkalla. Eksyksissä oleva ihminen voi löytää jotain aivan uutta ja yllättävää, joten vanhan tien (ajattelutavan) löytyminen ei aina ole parhaaksi.

    • ihanko pihalla

      Itselläni on toistuvia eksymisunia. Viimeksi olin suuressa kaupungissa. Liikenne sujui hyvin ja huomioni kiinnittyi englantilaisiin 2-kerros busseihin joissa toiseen kerrokseen oli rakennettu uima-altaat. Yritin päästä bussiin mutta huomasinkin olevani lentoasemalla väärässä terminaalissa menossa Venäjälle lähtevään koneeseen. Pääsin kuitenkin unessa bussiin joka oli eräänlainen "turistibussi" ja saavuin korkealle kukkulalle jossa oli hyvin hoidettu talo. Muistelin unessa olleeni talossa ennenkin mutta se oli silloin paljon huonommassa jamassa. Nyt lähinnä ihailin hyvin hoidettua pihapiiriä ja turisteille tehtyjä opasteita. Huomasin erään katoksen alla vanhoja epämieluisia tuttavuuksia ja nousin takaisin bussiin ja matkasin pois. Taustana tälle: olen pitkällä sairaslomalla joka johtuu lomalla sattuneesta tapaturmasta. Sitä ennen työpaikallani oli erimielisyyksiä ja jouduin kokemaan työpaikkakiusaamista johon onneksi puututtiin ennenkuin tilanne ehti pahenemaan.

      • Anonyymi

        Kuulostaa ihan Lontoon Woolwichilta. Asun täällä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      26
      2466
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      114
      2096
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      121
      1749
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      45
      1577
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1507
    6. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1075
    7. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      124
      1059
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      87
      975
    9. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      967
    10. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      959
    Aihe