Matti Korkiala

Mitä mieltä olette hänestä ? Mun mielestä Korkiala on kaunisäänisin Tangomarkkinoilla kruunatuista tangokuninkaista. Hänellä on soinnukas ääni. Sopii muuhunkin ,kuin iskelmään ja tangoihin.

5

345

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rita

      Mun mielestä taasen tää mies on eräs niistä tusinakunkuista jotka ei ole edes sanottavimmin jäänyt mieleen.Hyvä esimerkki siitä miks tangomarkkinat kantsis järjestää vain joka toinen vuosi jos niinkään usein.

      • Niin, ei hän ole kovin persoonallinen, mutta ääni on komea.
        Samaa mieltä olen siitä ,että tangomarkkinat olisi syytä järjestää huomattavasti harvemmin ,kuin nykyään. Etenkin viimevuosina sieltä on tullut pelkkää tusina tavaraa.
        Tangokuninkaallisista ovat erottuneet edukseen oikeastaan vain Arja Koriseva, Jari Sillanpää, Tomi Markkola ja Eija Kantola (sekä edesmennyt Sauli Lehtonen).


      • Saapas
        Justiinax kirjoitti:

        Niin, ei hän ole kovin persoonallinen, mutta ääni on komea.
        Samaa mieltä olen siitä ,että tangomarkkinat olisi syytä järjestää huomattavasti harvemmin ,kuin nykyään. Etenkin viimevuosina sieltä on tullut pelkkää tusina tavaraa.
        Tangokuninkaallisista ovat erottuneet edukseen oikeastaan vain Arja Koriseva, Jari Sillanpää, Tomi Markkola ja Eija Kantola (sekä edesmennyt Sauli Lehtonen).

        Joka kolmas vuosi riittäisi ihan hyvin ko. markkinoille. Tusinakunkut ei jää mieleen (kuten esim. Korkeala). Lisäisin kuitenkin tuohon kunkkujen listaan Tommi Soidinmäen ja Saija Tuupasen.


    • TanssiLeena

      Korkiala on yksi kaunisäänisimmistä tangokuninkaista. Yritän aina tanssipaikalle, kun hän on laulamassa; häntä kuulee tosi harvoin jostain syystä.

      Näin pienessä maassa tangomarkkinat voisivat joka toinen vuosi olla kuningar- ja joka toinen kuningaskilpailu. Ja ehkä tanssin opetus, vielä suuremmissa määrin kuin nykyään, olisi hyvä lisä tangoviikolle.

    • hänen

      äänestään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      709
      1703
    2. Mopomiitti!

      Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss
      Tuusula
      272
      888
    3. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      67
      857
    4. Poliisi kiilasi mopoilijan

      Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö
      Kiuruvesi
      107
      649
    5. Vetovoima

      Onko välillänne suuri vetovoima ja miten se ilmenee? Onko siitä haittaa?
      Ikävä
      32
      581
    6. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      88
      557
    7. Aina vaan mietin sua

      Miksen saa sinua mielestäni pois
      Ikävä
      32
      540
    8. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      61
      529
    9. Onko täällä ketään

      Joka kaipaa M alkuista? Millä kirjaimella nimesi alkaa?
      Ikävä
      42
      522
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      37
      520
    Aihe