Ei tee hyvää ton ikäsille lapsille ko joutuu kattoo telkasta mitä äiti puuhailee.
Itkee ja et sillä on nähtävästi huono olla.
Yrittäis ees peitellä pahaa oloaan lastensa takii.
Niillä muksuilla on varmaa kans paha olla ko ne näkee mutsinsä mielentilan.
Ja ko tollases ohjelmassa kuiteski puhutaan selän takana kaikkee...ei hyvä ei hyvä
Itkee ja et sillä on nähtävästi huono olla.
Yrittäis ees peitellä pahaa oloaan lastensa takii.
Niillä muksuilla on varmaa kans paha olla ko ne näkee mutsinsä mielentilan.
Ja ko tollases ohjelmassa kuiteski puhutaan selän takana kaikkee...ei hyvä ei hyvä
Vastaukset 8
Vanhimmat
edes suunnittele olevansa erossa lapsistaan kolmea kuukautta. Ei tule ikinä onnistumaan lapsiaan rakastavilta vastuuntuntoisilta äideiltä. Mutta nyt kun Minna on tuonne menny niin olkoon hiljaa niistä lapsistaan ja ikävästään. Ei niistä tarttis koko ajan puhua. Tai tulkoon pois sieltä!
Niinpä!
Ajatteleppas jos Minna käyttäytyisi niinkuin noi muut bb:n naiset (lukuunottamatta Terhiä..).
Olisi paljon mukavampi katsoa hyväntuulista tavallista äitiä kuin tuollaista itkupilliä ja masentelijaa....
Kyllä lapset pystyy olee vanhemmistaan erossa pitkiäkin aikoja; höh.
Hyvähän se vain jotta äidillä on lapsiaan ikävä.
Ajattelepa jos ei olis.
Luonnollista tunteilua, katsoisin Minä :D
Jankkaan tätä samaa:
Kyllä lapset pystyvät olemaan vanhemmista erossa. Sen sijaan, millainen vanhempi lähtee vapaaehtoisesti sellaiseen paikkaan, jossa jo etukäteen tietää, ettei saa kuulla vielä kehittyvien lasten kuulumisia? Kyllä niitä tilanteita tulee, sairastumisia, kuolemantapauksia, eroja (joissa monet vanhemmat eivät ajattele kyllä kuin itseään riidellessään puolison kanssa), mutta se, että lähtee tietoisesti pois lasten luota, on outoa. Outoa se olisi todella, ettei olisi ikävä. Se on vielä oudompaa, ellei sitä ikävää tiedosta etukäteen. Työmatkalta voi soittaa, talosta ei.
ole se motiivi tonne taloon lähtöön.
menee nyt tienaamaan rahaa -tyyliin vai? Totaalisen vastuuntunnoton äiti mielestäni. Minäkin ymmärtäisin matkatyön, jolta voi sentään soittamalla pitää yhteyttä lapsiinsa, mutta että päivä päivän jälkeen riekkuu telkassa, välillä leikkien ja välillä niin kamalat jutut kun vaan. Naamanilmeet, ilkeys, kateus ja laskelmointi, näitäkö äiti haluaa lapsilleen television välityksellä opettaa. HUH!!!
Kyllä lapset kestää ikävän,
Minna kestää sen.
Itku ei pahaa tee,
se puhdistaa.
ItkeskelleN
Elämää :D
mitään epäolennaista tähän ohjelmaan.
Mä en lähtis keskustelemaan tollaisista,
arwostelusi Minnaa kohtaan on epäoikeudenmukaista mielestäni.
(*&*)
™cuccuu™
Kaikkea hyvää Sinulle
Hyvää syksyä