Alumiini-ikkunat

Onko teillä omakotitalossa täysalumiini-ikkunat? Mistä ostitte? Oletteko olleet tyytyväisiä? Minkälainen hintataso esim. Pihlaan ja Fenestraan verrattuna. Ovatko alumiini-ikkunat (siis alumiiniosa) kylmä talvipakkasella? Kiitos asiallisista vastauksista!
1656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jos ikkuna on tehty pelkästään alumiinista niin saat olla varma että kylmä on! alumiini kun johtaa lämpöä tosi hyvin niin ei hjyvä juttu suomen olosuhteissa.kesällähän toki johtaa sitten oikeesti lämpöä..että jotain positiivista. ota kuule vaan ne PUU-alumiini-ikkunat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaius kirjoitti:

Onko teillä omakotitalossa täysalumiini-ikkunat? Mistä ostitte? Oletteko olleet tyytyväisiä? Minkälainen hintataso esim. Pihlaan ja Fenestraan verrattuna. Ovatko alumiini-ikkunat (siis alumiiniosa) kylmä talvipakkasella? Kiitos asiallisista vastauksista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu