Ostanko stilon

Kiinnostas noi Stilot kun niitä saa parilla tonnilla melko uusiakin,samanikäinen länsiauto maksaa jo moninkertaisesti,oikeat automiehet sanoo kyllä että fiatit on tietämättömien ja naisten auto,mutta toi hinta ois kyllä yksi hyvä pointti mitenkä nää stilot yleensä pelaa onko vikoja?paljon asiallisia vastauksia odottelen.
61135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Palataan asiaan kun pystyt olemaan vakuuttavampi, surkea esitys.

Äänestä
  • Uskottavuus ongelmia, silloin kannataa ostaa auto isolla A:lla, ei mitään fiatin ropposta.

    Äänestä

  • Täällä kirjoitti:

    Uskottavuus ongelmia, silloin kannataa ostaa auto isolla A:lla, ei mitään fiatin ropposta.

    sinä yrität sanoa. Eihän tuossa ole hevonvitun järkeä. Uskottavuusongelmat katoaa ostamalla auto isolla A:lla? Mielenkiintoista.

    Äänestä

  • Täällä kirjoitti:

    Uskottavuus ongelmia, silloin kannataa ostaa auto isolla A:lla, ei mitään fiatin ropposta.

    Olenkin jo jonkin aikaa katsellut autoa isolla A:lla eli Alfaa. Diesel 156 olisi kiikarissa. Siinä osassa olet oikeassa.

    Väärässä olet puolestaan siinä, että Fiatti joku ropponen olisi.

    Äänestä

Ite ostin Fiat Stilon (dynamic) ja tyytyväinen olen kyllä ollut! Hinta-laatusuhde mielestäni erinomainen ja muutenki kätty pelittäny mukavasti. Ainoa huono puoli on että jälleenmyyntiarvo on järkyttävän huono... Mutta ite en kyllä autoa myytäväksi ostakaan vaan käytettäväksi eli ei hetkauta minua!

Äänestä

Älä osta. Teini-amiksen huono itsetunto ei Fiattia kestä. Tämä on valitettava nuoren miehen kasvutarina mitättömyydestä kohti keskinkertaisuutta:

"Rovaniemen kundin" viesti oli todellisuudessa kirjoitettu Järvenpään amish-autonasentajien atk-luokasta. Kirjoittajan oma auto on BeNari 316i, jolla kelpaa ajaa rundia ympäri kylää, pissiliisoja kyydissä tottakai. Ensi kesänä vanteet vaihtuu 18":iin, kunhat varastopojan kesäduunista saa rahat ulos. Onneksi äidille ei tarvise maksaa vuokraa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rovaniemen kundi kirjoitti:

Kiinnostas noi Stilot kun niitä saa parilla tonnilla melko uusiakin,samanikäinen länsiauto maksaa jo moninkertaisesti,oikeat automiehet sanoo kyllä että fiatit on tietämättömien ja naisten auto,mutta toi hinta ois kyllä yksi hyvä pointti mitenkä nää stilot yleensä pelaa onko vikoja?paljon asiallisia vastauksia odottelen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu