Haluatko presidentiksi?

Kävin katsomassa Komediateatteri Arenassa Haluatko prsidentiksi-revyyn, ja täytyy sanoa että oli kyllä hulvattoman hauska, ja etenkin "imitointi"-kohtaukset oli mahtavia.... mieleen jäi erityisesti Sunnuntaivekkari-ohjelmasketsi, nauroin kyyneleet silmissä!

Yksi asia jäi vaan pikkusen pohdituttamaan, että olikohan näytelmässä kuitenkin vähän Tarja Halosen lobbausta, tuntui tuo pieksevän äijät aina tilanteessa kuin tilanteessa.... hmmm... olihan sponssinakin Uutispäivä Demari... Perskutarallaa.

No, iloa riitti kuitenkin niin että musta tulee Arenan vakiokävijä...
31543
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen itsekin ajatellut mennä katsomaan kyseisen esityksen, ja positiivinen arvostelusi vahvisti kiinnostusta. Nyt ainakin menen! Ja Halosesta tykkään myös joten ei haittaa jos sitä vaikka tyrkytetäänkin.

Äänestä

sen olevan, että kivaa teatteria tehdään
Areenassa Helsingin Hakaniemessä.
Ikävä vaan, että yleensä liput menevät ja
näyutännöt myydään loppuun, ja ei myöhäset saa.
- Mutta ei yhdistellä sen kummemmin joka komediaan
ja sketsiin vakavasti tuota politiikkaa,
me yleisö ainakaan.
Ja mitäs tuosta kuka missäkin saa pisteen sieltä
täältä, sillä kyllähän tosiasiassa on liene niin,
että koko joukko on ihan passelia joukkoa.....
tuo "Tarja ja Pojat" on ihan hyvä rypäs ja voipa
tuota katsella hymyllä ja leppeällä mielelläkin.
Ettei joka paikkaan niin "nahjailevaa" tosikkomaista politiikkaa pidä tuupata.

Äänestä

... käynyt katsomassa ko. esityksen rakkaani kanssa.
Parhaiten mieleeni jäi kyllä ne kaks jotka kahdesti esiinty pikku likkoina siinä ja kaikkein eniten mä pidin, kun ne siinä tokalla kerralla tuli puhumaan vanhemmista ja erosta. Sitten ne lauloi sen kappaleen, joka kerto erosta ja joka oli oikeesti tosi koskettava (mulla onneksi ei vastaavaa kokemusta, enkä haluakaan)ja asiasta kertova.

Nyt se sama biisi soi koko ajan mun mielessäni, joskaan en muista sanoja.

Pari muuta, jotka mulla jäi mieleen oli se talokerho kaikki vihaa öö mikäs sen nimi nyt olikaan tyyppiä ja sitten se showpaini kohta jossa ensin Niinistö ja Vanhanen ottaa mittaa toisistaa ja sitten Halonen tulee ja niittaa molemmat ketoon.

Ja hauskin oli se missä tyyppi käy etukäteen pyytelemässä portsarilta anteeksi sitä, että aikoo pistää ravintelissa hulinaksi. :D

Ja nyt ilmaisin itteni harvinaisen epäselvästi... sori :p

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niinistö-fani kirjoitti:

Kävin katsomassa Komediateatteri Arenassa Haluatko prsidentiksi-revyyn, ja täytyy sanoa että oli kyllä hulvattoman hauska, ja etenkin "imitointi"-kohtaukset oli mahtavia.... mieleen jäi erityisesti Sunnuntaivekkari-ohjelmasketsi, nauroin kyyneleet silmissä!

Yksi asia jäi vaan pikkusen pohdituttamaan, että olikohan näytelmässä kuitenkin vähän Tarja Halosen lobbausta, tuntui tuo pieksevän äijät aina tilanteessa kuin tilanteessa.... hmmm... olihan sponssinakin Uutispäivä Demari... Perskutarallaa.

No, iloa riitti kuitenkin niin että musta tulee Arenan vakiokävijä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu