minkä arvoinen/arvoisia?

Formula 1 maailmanmestaruus 1998 Mika Häkkisen käyttämätön postimerkki ensipäivänleimalla ja sama merkki ilman kyseistä leimaa?

Ja onko joensuussa mitään filatelistista paikkaa jossa voisi postimerkkejä käydä arvioituttamassa ja myymässä?
3615
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

käyttämätön ilman leimaa on jtn 2-4€ mutta ensipäivänleimalla varustetusta merkistä en tiedä minkä hintainen lienee.

Äänestä

Käyttämättömän luettelohinta on 1,7€ ja ensipäivänkuori 9€.Käytännön hinta on 30-50% luettelohinnoista.

Äänestä
  • minkä takia kaikki luulevat häkkismerkkiä kalliiksi?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä vain kirjoitti:

Formula 1 maailmanmestaruus 1998 Mika Häkkisen käyttämätön postimerkki ensipäivänleimalla ja sama merkki ilman kyseistä leimaa?

Ja onko joensuussa mitään filatelistista paikkaa jossa voisi postimerkkejä käydä arvioituttamassa ja myymässä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu