edellisenki kisan ois voittanut montoya ja teki nyt taas eli ellei montoyalla ois ollut näin paljo epäonnea niin montoya on ollut loppukaudesta räikköstä kovempi.
montoya taas nopeampi
montoya
4394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
montoya on päässyt mc larenilla sinuiksi ja
ensi vuonna on räikkösen kaa kova skapa
kumpi ,voittaa mm ,mutt helposti käy niin että joku muu tulee ja vie mestaruuden ,kun on kaksi hyvää kuskia samassa tallissa muistin mukaan kävi noin v198o luvulla kun saman tallin jätkät voittivat kisoja
keskenään ja tuli yllätten toisen tallin kuski
joka varmoilla ajoilla ajoi ylllättäen mm mestariksi. ei kolareita eikä teknisiä murheita.
ettei talli vaihtanut Montoyan ja Räikkösen sijoituksia eli antoivat nopeamman tällä kertaa voittaa.
kaks kaveria ajelee jonossa eikä kumpikaan edes yritä ajaa kovaa : ). totahan se formula on talli sanoo mitä tehdään ja sillä selvä
Sairasta touhua. Naristaan kun suomalainen tulee toiseksi ja ollaan olevinaan viisaita ja vaaditaan YKKÖSsijaa (yök) -
Tiedoksi myös että Kimi ajoi kilpailun nopeimman kierroksen. Ja myöskin että Montoya on erinomainen kuski peittosi kaikki muut tallit helposti McLarenillaan - eikä ole reilua vaatia että kimin pitää voittaa joka kerta. Se että Montoya voitti saattanee osaltaan johtua myös siitä että Kimin kakkossija on jo selvä, mutta Montoya tarvitsee pisteitä jos aikoo kolmanneksi (on juuri nyt kolmantena samalla pistemäärällä kuin Schumi). Ei ole mitään järkeä taistella talli kaveria vastaan kun on kysymyksessä yhteinen etu.
Ok ymmärrän että tämä menee yli ymmärryksesi - mutta näin se nyt vaan on.
Muuten mistä johtuu tämä Kimin mustaaminen?
Taitaa olla niin että monella kimistä paskaa jauhavilla on omia vaikeuksia ja kun ei sitten voi ketään oikein syyttää niin parjataan Kimiä (se kun tuntuu olevan muodissa ja nostaa niin tuota itsetuntoa). JA SEN VOI MYÖS TEHDÄ NIMIMERKIN SUOJASSA ETTEI TARVITSE KATSOA KETÄÄN SILMIIN KUN VETELEE "VÄÄRÄÄ TODISTUSTA" LÄHIMMÄISESTÄÄN".