Jos alan ajelemaan karvoja alapäästä, niin kasvaako ne vaan takaisin entistä tummempina ja tuuheampina?
uskaltaako ajaa?
3
2862
Vastaukset
- Elma-täti
niin käy.viidakko kutsuu, ikävä kyllä! Sama pätee myös muualla . LohdutukSEKSI voin sanoa että mun ukon körmy tulee ihan sekopäiseksi kiimasta nähdessään takkuisen viidakkoni. LYCKA TILL!!
- Nimetön
Kasvaahan ne takaisin niinkuin kaikki muutkin karvat,mut mitä sittten, ne voi ajaa uudestaan.
Kannattaa ajaa,paljon mukavanpi olla ilman. Ei kasva. Ne saattaa aluksi näyttää tummemmilta, koska ajamattomat karvat ohenevat päätä kohti, mutta kun ne kerran ajaa, niin sitten siinä kärjessä onkin se leikattu pää, joka on paksumpi kuin se aiemmin ajamaton, niin se NÄYTTÄÄ tummemmalta, muttei oikeasti ole.
Tuuheampana ei tietenkään, koska miten niitä karvoja nyt alkaisi useammasta kohtaa kasvamaan jos leikkaat niitä?
Ja miksi moisesta edes kantaa huolta? Pidät sileänä kokoajan, niin ei ole väliä miltä se takaisin kasvava karva näyttää :) ....noin toimien ei tule ikävää sänkeäkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?732604Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U962483Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut212195Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä471877Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai971834Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1191744Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2591699Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si111208Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287341144Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he3261056