haluis tietää vaa et onko kukaa muu tätä kokenut. että menettää pikkusiskon.:/ mun pikkusisko oli vast 2,5 puol vuotta vanha. niin ihana tyttö, melkee parasta mitä voi olla.
onko kukaan muu kokenut samaa?:
pienlapsi
111554
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
mä en oo kokenu samaa onneks...mun pikkusisko on nyt just 2,5 vuotta.ja se on mulle ihan hirveen tärkee..
heip.
siis se sun sisko ei oo vielä kuollu? jos ei niin.. vietä sen kanssa nyt ihan mielettömästi aikaa ja tee teijän loppuajoista mielettömän ikimuistoset ja ihanat! voin vaan kyllä kuvitella, et koko ajan aattelee et se kuolee kohta, mut koita päästä siitä aatteesta eroon.
mä toivon todella paljon sulle voimia. itse en edes pystyis kuvittelemaan, että menettäisin siskoni. oon kyllä menettänyt nyt tässä lähiaikoina paljon, enkä ikinä ois uskonu että tulen tälläistä kokemaan.
toisaalta, kaikki tällänen kasvattaa. oppii arvostamaan niin paljon elämää ja tajuaa, että huomenna saattaa jo olla kuollut.
saan ite ainaki voimaa jälleennäkemisen toivosta. tiiän ja tahon uskoa, että vielä jonain kauniina päivänä minä ja mun rakkaat ihmiset, jotka oon menettänyt, nähdään.
jos haluat puhua jonkun kanssa, niin.. mä kyllä voin kuunnella, jos vain haluat. ainakin ehkä saattaisin jonkun verran ymmärtää. laita tänne vaikka maili- tai meseosottees? siis jos haluat.
oikein paljon voimia silti ja muista, että sun siskolla on nyt hyvä olla.
ei ku anteeks. luin ton viestin huonosti.
anteeks. siis et se on jo kuollu.. :(
kiitos osaan otoist.:
nii juu on se kuollu jo.:
Voi, siskosi oli niin pieni, todellakin aivan liian nuori kuolemaan! Itke vain, jos se helpottaa! Se ei ole noloa, vaan kertoo, kuinka rakas pikkusiskosi oli sulle.
Toisaalta tämä suru voi lähentää sua sun perheenjäseniin. Voitte lohduttaa toinen toisianne.
Paljon voimia!
niin sehän siinä kans onkii ku se oli viel niin nuori. viel mitää ehtiny elää.:/ eikä mitää väärää ees tehny. niinku miä taaa esim poltan. mähän iten aiheutan itelleni syöpää.;< ja pikkusisko saa sen sit vaikka mitää tehny ei oo.:/
Onko siitä kauan ku se sinun pikkusisko kuoli?
Mä tiiän miltä susta tuntuu.
Ite menetin toukokuussa isosiskon kolarissa.
Jos haluat jutella niin mailaa mulle.
Ois kiva jutella saman kokeneen kanssa ja kertoo vähän lisää.
[email protected]
no kohta tulee 2 kuukautta. voi eii.:/ otan osaa. öö. oisko sulla ollu mesee?
Eipä oo olemassa
ooke. no mailaa sitten vaikka. [email protected]. jos haluat. nii ja tossa on sitten kaks alaviivaa, ku kukaa ei yleensä tajuu sitä.:d