Tietääkö kukaan missä täällä Porissa olisi hyvä koirien trimmaaja. Just muuttanut tänne ja rodut olisi käppänä musta-hopea, ja kääpiövillis.
Kiitos tiedoista.
Kiitos tiedoista.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Ainakin tuolla Anttilaa vastapäätö Säveltäjänkadulla on yks. Pitäis olla aika hyvä. En muista paljonko maksaa.
Anttilaa vastapäätä, kotipizzan kans samas talos on todella hyvä ja mukava trimmaaja Maija L. edullinen, meillä coccerin karva oli talvella aika karmees kunnos, kampas, trimmas, pesi, föönäs, siisti kynnet ja laitto kaikki kuntoon, kesti pari tuntia ja hinta oli 25 e. eli ei todellakaan paha.
No tämä henkilö joka trimmaa siellä anttilan vieressä voi pitää itseään "ammattitrimmaajana"
mutta jälki on järkyttävä ainakin villakoirilla.
Olen kerran villakoirani kanssa käynyt ja oli viimeinen kerta. Jos ei osaa kotikoiran leikka-
usta tehdä niin ei ole hyvä. Ei se HINTA aina
ratkaise vaan työnlaatu, ja minkä näköinen se koira on jälkeen päin.
Olen tämän henkilön erilaisia rodun trimmauksia nähnyt, ja ovat järkyttäviä. En kehdannut viedä omaa villistä ihmisten iloille 1kk, ja olen seurannut muitakin koiria jota hän on trimmannut niin kyllä moni on ollut lopputulokseen ERITTÄIN
pettynyt.
Porilaisten motto on mistä halvalla saa niin sinne TYÖNJÄLKI ei mitään merkkaa. No tyhmiä , mitä tyhmiä.
Itse haluan että koiraani ihaillaan trimmauksen jälkeen kun kävelen puistossa sen kanssa, olkoon kuin paljon kotileikkauksessa kuin on.
Enpäs ole moista kuullut..... Itse olen ollut erittäin tyytyväinen.
Jos et ole tyytyväinen palevluun niin menet takaisin trimmaajalle ja pyydä rahat takaisin. Aivan sama parturissakin kyllä minä ainakin sanoisin että en ole tyytyväinen joten rahat takaisin tai en maksa penniäkään ja omasta mielestäni jos haluat tehdä villakoirallesi koti trimmauksen se ei todellakaan ole vaikeaa. Itse olen erittin tyytyväinen Maijan työnjälkeen ja monet ihmiset ovat kehuneet koiraani ja kysyneet että missä käytän koiraani trimmaajalla ja näyttelyissä työnjälkeä on kehuttu ja jos et kehtaa koiraasi viedä ihmisten ilmoille niin ole kuule viemäti!
aika tähän päivään. Siis EI todellakaan kukaan ihaile mitään villakoiraa - ei puistossa, ei missään! Jos olet sitä kastia, että villakoiraa ihailet, hankkiudu hoitoon. Karmeamman näköistä elukkaa saa hakea. Phyi olkoon!
Tässä viestissä ei tosiaan ole kyse koiran rodusta!!!!!
Ja kaikille oma koira on tärkein!!!!!!
Tässä ketjussa on kyse koiran trimmaamisesta!!!!!!!
ja tämä Maija tai kuka sit onkin on huono koirien trimmaaja monen mielestä !!!!!
Siitä tässä on kyse!!!!!!
Villakoirani Lilli on käynyt trimmissä Maijalla usean vuoden ja näyttelyssä hänen trimmillään. Palkintojakin on tullut joten uskon että osaa laittaa villakoiran kotikuntoon. Ilmeisesti ne koirat jotka joudutaan ajamaan puhtaaksin niin silloin omistaja saa katsoa peiliin johtuuko kenties itsestä. Eihän trimmaaja pysty aina tekemään ihmeitä, jos omistajakaan ei tee trimmien välillä mitään. Arvostusta Maijan työlle ja yrittämiselle!
Kyllä jokainen ansaitsee arvostuksen ihmisiltä ihan itse. Ei kenenkään työn arvostamista täällä tarvitse kirjoittaa tai oikeastaan jokainen huomaamme koirastamme arvostaako hän ko.trimmaajaa. Ja sille arvostukselle ei trimmaajallla ole paljon vaihtoehtoja. Koira sen näyttää ihan itse.
KYLLÄ MAIJA ON PARAS!
TYÖN JÄLKI ON EXTRA HYVÄ, SUHTAUTUMINEN KOIRAAN EHDOTTOMAN JEES,
JA MIKÄ PARASTA VIELÄ HINTAKIN ON OK.
SUOSITTELEN, SUOSITTELEN JA TAAS SUOSITTELEN MAIJAA!
KAHDEN KOIRAN KANSSA MAIJA KÄYVÄ ASIAKAS
Oletko kenties itse tämä Maija???????
En voi käsittää että ihmiset jotka vievät koiriaan trimmaukseen (esim: maijalle) niin ovat niin paskaisia ja takkuisia että ihan hirvittää. En ole ikinä nähnyt niin hirveän näköistä villakoiraa kun olin hakemassa omaa koiraani maijalta niin siinä pöydällä nökötti mitä hirveimmän näköinen otus joka esitti villakoiraa. HEI IHMISET!!! Itse maijan netti sivuilla lukee että koirat tuotava takuttomina trimmaukseen ja sitten ihmiset valittavat ja poraavat täällä kun koira on käyttäytynyt huonosti trimmauksen aikana kun umpinaiset takut on jouduttu kampaamaan irti. Itse harjaan oman koirani 2-3 kertaa päivässä. Ei trimmaajat ole taikureita että saisivat koirien takut kivuttomasti irti totta kai takut jotka ovat olleet koirassa ainakin 4-5 vkoa tai jopa kuukausia ovat arkoja kun niitä kammataan. HYVÄT IHMISET HARJATKAA JA HOITAKAA KOIRIANNE se on koirallekin helpompaa ja myös trimmaajalle.
Helppohan täällä on arvostella muitten töitä. Ittelle vaan mieleen tuli etten uskaltas lähtee nimellä haukkumaan / arvostelemaan, varsinkaa jos ei oo pokkaa ees omalla nimellään kirjotella! Tulee vaa mielee porilainen tapaus tällä samaisella palstalla, jossa joutu nimimerkilläkin kirjottaneet rekisteröitymättömät kirjottajat kuulusteluihin / vastuuseen... kysymys oli toki eri aiheesta sillon...
EN OLE MAIJA, OLEN PÄIVI.
JA PUHUN OMALLA SUULLANI JA KOKEMUKSIEN KAUTTA.
OLEN AINA SAANUT MAIJAN LUONA HYVÄÄ PALVELUA JA HINTAKIN ON TODELLA EDULLINEN.SUOSITTELEN SINULLEKIN.
ÄLÄ ANNA "MOLLAAJIEN" JOHDATELLA SINUA HARHAAN.
Kyllä on kovaa jos noin tarvitsee MAIJAN puolesta kirjoitella..Annetaan Maijan itse hoitaa se puoli...kyllä ihmiset itse sitten tietävät ensimmäisen kerran jälkeen menevätkö vielä vai eivät.
jos menevät OK.
jos eivät OK.
Taitaa olla kysymys taas porilaisesta kateudesta! Uskoisin että ko. yrittäällä on muutakin tekemistä kuin kiroitella täällä nettien palstoilla. Lisäksi uskoisin että on niin fiksu ihminen että ei ota kantaa asioihin jotka ovat pelkkää kateutta, toimii kyllä jos aihetta on, uskoisin! Hyvä että asiakkaiden omistajat pitävät Maijan puolia! Jokaisella on valinnan mahdollisuus, sinullakin!!!
Aika läpinäkyvä kirjoitus!!!!
ja vielä kirjoitusvirheiden kera..no sattuuhan niitä "virheitä" trimmaaja ammatissakin.
Miten pääsen "Maijan" netttisivuille.
http://www.trimmauspistejenkkins.com/
Näistä trimmausketjuista kyllä tyhmempiki ymmärtää että tällä Maijalla on kannattajia ja vastustajia molempia. Mutta sanokaa ny hyvät ihmiset eikö Porissa muita trimmaajia oo???!!! Turha tätä yhtä on haukkua tai kehua kunnei kerran uusia asiakkaita listoille mahdu!
Ettei uusia listoille mahdu..mitä suuresti epäilen..
No tarkistettu: ei mahdu!