esm dna 8/1Mbit/s yli 50 euroo kuussa eli yli 100e lasku räpsähtää aina mikä ihme niissä muka maksaa. eiks ruottissa tommoset nopeudet oo jo antiikkia?.
sairaan kallista
kaikilla kaikilla
71160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ellet ole huomannut, me EMME asu Ruotsissa...
Ole mikään halpaa.
200 kruunun 2000 yhteydet on hyllytetty jo monta vuotta sitten.
Suomessa on kohtuumopeuksiset paljon halvempia.
Jos hankit jonkun 175 kruunun 1/4 megasen (halvan), et saa edes sähköpostia.
Kännykkämaksut on tähän saakka olleet euroopan korkeimmat.
Enää ei kannata kadehtia.
Ei nämä nyky tenavat tiedä edes aikaa kun ei ollut kuin modeemi.
Jos ette ole huomanneet niin yhteyksien hinnat tippuvat jatkuvasti. Ja MIHIN tarvitsette noin nopeaa nettiä muuhun kuin warettamiseen, ja se taas on tai on ainakin tulossa laittomaksi.
Operaattorit pitäisi panna syytteeseen avunannosta rikolliseen toimintaan, sillä "laajakaistaa" myytiin argumenteilla: "filmien lataus ja musiikki", joista nyt kun kansa on ansaan mennyt tehdään laittomia.
No peleihin! pelaa ny sitte jotai unrealii tai muuta fps pelii jollai hitaalla 1mt yhteydellä, toimii kyllä mut sairaan iso ping luokkaa 50 - 200 ja menee läskiks koko homma.
Onhan niitä elokuvia ja musiikkia netissä laillisestikin tarjolla, ilmaiseksi tai maksua vastaan!
Ilmeisesti sinä kuitenkin niitä löydät pelkästään warettamalla, kun et tuon paremmin tiedä.. Katopa vaikka sfanytime.com.
38 euroo meilläpäin 8 meganen......eli elä jauha paskaa!