jännittää :)

la 16.10,ja pikkuhiljaa rupeaa jännittämään,että koska vauva päättää syntyä:)..iltaisin on jo supistuksia paljon,mutta epäsäännöllisiä...eilen laitoin vauvalle petivaatteet sänkyyn,ja sairaala kassia on pakkailtu:)..muita joilla la suunnilleen samoihin aikoihin??minne menette synnyttämään??itse s-joelle..
2468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mulla laskettu aika 13.10 ja Kotkaan ollaan synnyttämään menossa..Kovasti alkaa jo jännittämään ja saisi jo mun puolesta tulla kun kaikki olisi jo valmista ja alkaa odottaminen käymään hermoille..Jaxamista sinnepäin ja mukavaa loppuodotusta:)

Äänestä

Itse olen myös menossa Seinäjoelle synnyttämään. Laskettu aika on 7.marraskuuta, joten perässä tullaan, mutta ei paljoa. Vauva on meidän perheen toinen, poika on nyt 1v9kk ikäinen isoveljen alku!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saare kirjoitti:

la 16.10,ja pikkuhiljaa rupeaa jännittämään,että koska vauva päättää syntyä:)..iltaisin on jo supistuksia paljon,mutta epäsäännöllisiä...eilen laitoin vauvalle petivaatteet sänkyyn,ja sairaala kassia on pakkailtu:)..muita joilla la suunnilleen samoihin aikoihin??minne menette synnyttämään??itse s-joelle..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu