Paljonko suurin piirtein maksaa parketin hionta ja lakkaus per m2? Ostin asunnon jossa entisellä omistajalla ollut koira ja jälki sen näköinen!
parketin hionta
redhead75
23504
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Pääkaupunkiseudulla alveineen 17-20 €/m2, joka on mielestäni täysin järjetön hinta suhteessa työmäärään ja tarvikkeisiin. Jos nuo neliöhinnat muuttaa tuntihinnaksi, niin jopas.. Veloitus vaatimattomat -80 €/h!!!
Halpaa lautaparkettia en noilla hinnoilla lähtisi kunostamaan, joku liimattu mosaiikki on asia erikseen..
kone, hio itse lattiat ja vedä lakkaa päälle ja voit olla varma, että pärjäät puuhassa, vaikka menisi useampikin ilta.
Konevuokraamossa näytetään, kuinka kone toimii, ja sen jälkeen sulla ei ole muuta kuin kävelet lattiat sileiksi. Lakkaus hoituu mohairlastalla ja avot; lattiasi on listoja vaille valmis.
Edellinen kirjoittaja pisti ihan naulan kantaan, ettei ole mitään järkeä maksaa niitä hintoja niin yksinkertaisesta työstä.
Sama kuin minä "tarjoaisin" autosi tuulilasinpesua 150 euron hinnalla.
Ostatko, vai pesetkö itse? :-))))