Omaiset

Ihmettelen, miten Tapolan ja Nykäsen omaiset kestävät tämmöistä rumbaa. Jos heillä menee kaikki hyvin ilman terapiaa, niin ovat vahvoja ihmisiä. Mutta mahtaa se olla karmeaa. Ajatelkaa omalle kohdalle jotain vastaavaa. Minä ainakin sekoisin.
4514
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

aikuisille lapsilleen voi.Jos tuossa iässä olevat eivät mitään ole oppineet,on aika toivotonta enää mitään tehdä.Mutta ei heidän pärstänsä kyllä lehdissä näy,joten luulen etteivät enää paljoa viitsi noteerata.

Äänestä
  • kuullut niin on siinä jotain känää ollut ja Merviä yritetty tehdä perinnöttömäksi...häpeävät sukulaiset Merviä, isänsä ja muut.

    Äänestä

  • ja kohta Mervi selittää kaatuneensa jalkalamppuun.

    Äänestä

  • hyppäsi Tapolan sukuun kirjoitti:

    ja kohta Mervi selittää kaatuneensa jalkalamppuun.

    kohtalokkain seurauksin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


retum kirjoitti:

Ihmettelen, miten Tapolan ja Nykäsen omaiset kestävät tämmöistä rumbaa. Jos heillä menee kaikki hyvin ilman terapiaa, niin ovat vahvoja ihmisiä. Mutta mahtaa se olla karmeaa. Ajatelkaa omalle kohdalle jotain vastaavaa. Minä ainakin sekoisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu