osoitteiden poisto?

Niin eli miten voi poistaa turhia osoitteita, kun ne ovat jääneet muistiin?
1282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Elikkäs mitä tarkotat "jääneet muistiin"? Siis onko ne väliaikaisissa tiedostoissa vaiko esim. siellä, mihin kirjoitat normaalisti osoitteen?

Anyway, yhtä sun toista saa poistettua kun valitset

Tools -> Internet options

Siellä on sitten mahdollisuus poistaa kaikenlaista.

ps. Ja sama suomeksi
Työkalut -> Internet asetukset

Äänestä

Kommentoi aloitusta


peukalot keskellä kämmentä kirjoitti:

Niin eli miten voi poistaa turhia osoitteita, kun ne ovat jääneet muistiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu