Katsoin tossa aamulla jyyrosportilta speedwayta ja ihmettelin että mikähän se uloke on mikä tulee takapyörän luota sinne ulkokurvin puolelle ja mikä tämän laitteen funktio on?
Speedwaypyörästä?
3
453
Vastaukset
- seon
Se on tuki, jota vasten pyörää kallistetaan ja saadaan takapyörä ilmaan. Ne usein starttiviivalla nostavat takapyörän ilmaan kaasuttavat "koneen tyhjäksi"
- JALKATAPPI!!!!!!!!
Se on kyllä jalkatappi eikä mikään tuki.....Kuskit eivät todellakaan istu satulassa vaan niin sanotusti seisovat oikean jalan varassa.Satulassa istuen pyörä kyllä todennäköisesti menee aitaan.
- JALKATAPPI
JALKATAPPI!!!!!!!! kirjoitti:
Se on kyllä jalkatappi eikä mikään tuki.....Kuskit eivät todellakaan istu satulassa vaan niin sanotusti seisovat oikean jalan varassa.Satulassa istuen pyörä kyllä todennäköisesti menee aitaan.
Jollet sitten tarkoita roiskeläppää..koska jalkatappi on kyllä keskellä pyörää..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841729Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721605Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901389Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1701309- 57915
- 48891
- 66884
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66873Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40861Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838