Mahtaako täällä olla ketään jolla olisi ilmaantunut oireita vasta sen jälkeen kun ovat lopettaneet Gefinan tai Prosepian käytön?
Olen itse selaillut keskustelupalstoja ja välillä pannut merkille että joillakulla oireet (m.m impotenssi) tuntuvat alkavan vasta kun ovat lopettaneet lääkkeen käytön.
Ikävää ajatella että vaikka lääkettä käyttäessä saattaakin olla täysin oireeton, se todellinen vahinko paljastuukin vasta paljon kun käytöstä on jo luopunut. Impotenssi voi pahimmillaan tuhota koko loppuelämän vaikka lääkeestä oli "pelkkää hyötyä" silloin kun sitä vielä käytti.
Onko kellään omakohtaisia kokemuksia?
Olen itse selaillut keskustelupalstoja ja välillä pannut merkille että joillakulla oireet (m.m impotenssi) tuntuvat alkavan vasta kun ovat lopettaneet lääkkeen käytön.
Ikävää ajatella että vaikka lääkettä käyttäessä saattaakin olla täysin oireeton, se todellinen vahinko paljastuukin vasta paljon kun käytöstä on jo luopunut. Impotenssi voi pahimmillaan tuhota koko loppuelämän vaikka lääkeestä oli "pelkkää hyötyä" silloin kun sitä vielä käytti.
Onko kellään omakohtaisia kokemuksia?
Vastaukset 3
Vanhimmat
No siis mullahan oli niin, että sivuvaikutukset pahenivat lääkkeen lopettamisen jälkeen.
Kuuri pitää lopettaa porrastetusti vähentämällä lääkettä. Muuten hormooni tasot menevät sekaisin mutta tasaantuvat ajan myötä.
Paukku-Pate, millä keskustelupalstoilla olet jutellut ihmisten kanssa, joilla on finasteridi-sivuvaikutuksia?