Ei vakuuta Saabin laatu:(
300000 autoa kutsuttu takaisin:O
Saab epidemia
18
4114
Vastaukset
- Laatuauto
Kun on virheellinen osa mennyt tuotantoon, se myönnetään ja korjataan ilmaiseksi, näin parannetaan merkin laatuimagoa. Jos vikoja ei korjattaisi jälkikäteen niin uskottavuus siinä menisi. Hyvä SAAB, siitä on muiden hyvä ottaa mallia.
- onni into
Kuinka monta miljoonaa Saab tuotti tänään tappiota? Vastaukset millin tarkkudella.
- "subsub"
onni into kirjoitti:
Kuinka monta miljoonaa Saab tuotti tänään tappiota? Vastaukset millin tarkkudella.
Miten tämä asia sinua voi kiinnostaa noin suunnattomasti että jaksat sitä päivästä toiseen täällä jauhaa ?
Minua, Saabin omistajana, asia ei kiinnosta milliäkään, minua lämmittää kun saan ajaa loistavalla autolla jonka on valmistanut Saab. Teikäläisen kitinät vaan vahvistaa sitä positiivista kuvaa joka minulle on Saabista tullut, se on mukava tunne kun aamuisin lähtee työpaikalle Saabilla, työmatka vaan loppuu aina kesken. - vai...
onni into kirjoitti:
Kuinka monta miljoonaa Saab tuotti tänään tappiota? Vastaukset millin tarkkudella.
Kuinka monta Saabille kateellista Toyotistia näit tänään liikenteessä?
Helppo vastata - Ne kaikki olivat. - Itä-Helsinkiläinen Saabisti
"subsub" kirjoitti:
Miten tämä asia sinua voi kiinnostaa noin suunnattomasti että jaksat sitä päivästä toiseen täällä jauhaa ?
Minua, Saabin omistajana, asia ei kiinnosta milliäkään, minua lämmittää kun saan ajaa loistavalla autolla jonka on valmistanut Saab. Teikäläisen kitinät vaan vahvistaa sitä positiivista kuvaa joka minulle on Saabista tullut, se on mukava tunne kun aamuisin lähtee työpaikalle Saabilla, työmatka vaan loppuu aina kesken."se on mukava tunne kun aamuisin lähtee työpaikalle Saabilla, työmatka vaan loppuu aina kesken."
Mun työmatka piteni tällä viikolla noin 700-800 metrillä. Syynä se että Itäväylän ja kehä kolmosen liittymän uusi ramppi otettiin käyttöön. Kotimatka sentään pysyi samana.
- sitä mieltä
Mutta miten ihmeessä asia voi sinua kiinnostaa ? vai tuntuuko riisipussi paremmalta kun saa avautua ?
- pattiin ?
Ei sitten enää voi vinkua di-kasetista, siihen olet tähän asti vedonnut näissä laatuasioissa, harmittaako kun oljenkorret on käytetty ?
- sitten
riffraff kirjoitti:
ei harmita, mutta naurattaa:D
itsesi kuoliaaksi ja kerro automerkki ,jolla ei olisi ollut isoa takaisinkutsua, viimeksi toyota jenkkilässä yli miljoona autoa...
- vai...
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=592&posting=22000000010892729
Alkaako Hiivattimiehetkin tuntemaan alemmuutta siitä, että merkki on tekemisissä Saabin kanssa :)
Kyllä nyt harmittaa olla Saabisti...!- Fati
hyvä, että hiivattimiehilläkin on joskus syytä ylpeyteen. Niillekin olisi onnenpotku jos saisivat viedä sen Punton tai Pandan päiväksi ilmaiseen huoltoon ja nauttia esim. polkupyörän vauhdista :)
- Fati
hiivatti on Saabin kanssa tekemisissä nykyään? 80-luvulla oli yhteistyötä korinsuunnittelussa. Projektista syntyi ensimmäisen mallin 9000, Fiat Croma ja joku Lancian malli.
Nykyään itketään joka paikassa, että Saab=Opel, joten ei kai tuosta 9000:sta sitten ole mitään jäljellä näissä nykyisissä Saabeissa.
Heitäppäs faktoja pöytään.. - diesel
Fati kirjoitti:
hiivatti on Saabin kanssa tekemisissä nykyään? 80-luvulla oli yhteistyötä korinsuunnittelussa. Projektista syntyi ensimmäisen mallin 9000, Fiat Croma ja joku Lancian malli.
Nykyään itketään joka paikassa, että Saab=Opel, joten ei kai tuosta 9000:sta sitten ole mitään jäljellä näissä nykyisissä Saabeissa.
Heitäppäs faktoja pöytään..on fiatin...
- Fati
diesel kirjoitti:
on fiatin...
faktasta, tätä en tiennytkään.
- Laatuauto
Elekee hyvät immeiset morkatko hyvvee aatoo. Kaikenlaiset maitoparrat ja muut juipit pitäkee pienempöö jörinätä Saabin laadusta, kun ette ossoo ku haakkua ja jonniijoutavoo vikuroida. Jos ette lopeta, niin tiä kostautuu teelle vielä ja korokojen kans.
- arnold
Saab on tunnollinen autonvalmistaja jonka laatu on hyvä moniin toisiin verrattuna. Nytkin on ilmeisesti kysymys todella harvinaisesta tapauksesta mutta silti asia on päätetty ottaa jatkotoimenpiteisiin.
Esim. Volvo on kutsunut tuon tuostakin autoja tarkastuksiin. Japsiautoilla ehkä harvemmin mutta niiden ostajat ovatkin ns. tuulipukukansaa jotka ovat onnellisia kun saavat samanlaisen kärryn kun naapurin hitsarillakin on. - t9000
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=564&posting=22000000010932409
On tämä "mies". Jospa palaisit takaisin kohtalotovereidesi joukkoon ylistämään tuota "ihmeautoasi".
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M236944Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden1604672Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja983651Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v423329Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12473KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2471857Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka311662Mies pelkää mahdollista raskautta
Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j3111631Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e331608Kiikkustuoli
Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa1831386