Ensimmäistä omaa matkapöytääni ostamassa ja kaipaisin apua. Minkälaisia kokemuksia teillä on matkapöydistä? Minkä merkkisiä teillä? Pöydän plussat ja miinukset? Kaipaisin itse tukevaa matkapöytää kun tuntuvat olevan kovin köykäsiä vaikka lupaavat että kestävät jopa 185kg asiakkaan niin silti pöytä vaikutti kiikkerältä.
muut hierojat hoi
9
10570
Vastaukset
- MasaRiksusta
Mitä pöytiä olet kokeillut? Markkinoilla on kolme varteenotettavaa valmistajaa, Fysioline, Jaccara sekä Rainer Rajala. Fysiolinen halvempi malli on lähinnä vitsi, vaikka sitä tukevarakenteisena mainostetaankin. Mukavuutta saa sijoittamalla kevyempään (ja kalliimpaan) alumiinirunkoiseen. Jaccaran matkapöytä vaikuttaa tukevalta, mutta heikot putkijalat on heppoista tavaraa ahkerassa käytössä (on nähty). Rajalan Delta-pöytä on tukeva kuin kuntosalilaite, rajala antaakin rungolle 10 vuoden takuun kun esim jaccara vain 5v.
- pihlaja
Juuripa rainer rajala yhtiöstä kävivät esittelemässä ja pöytä vaikutti kovin heppoiselta. Itse olen käynyt hierottavana Jaccara matkapöydällä joka tuntui kovin tukevalta ja siitä pidin.
kiitos hyvästä vastauksesta :) - hieroja minäkin
pihlaja kirjoitti:
Juuripa rainer rajala yhtiöstä kävivät esittelemässä ja pöytä vaikutti kovin heppoiselta. Itse olen käynyt hierottavana Jaccara matkapöydällä joka tuntui kovin tukevalta ja siitä pidin.
kiitos hyvästä vastauksesta :)Niin siis rajalaahan tuo kehui..
no itsellä on rajalan pöytä, ja on todella hyvä. - pihlaja
hieroja minäkin kirjoitti:
Niin siis rajalaahan tuo kehui..
no itsellä on rajalan pöytä, ja on todella hyvä.kato aamupöhnässä kun kirjottaa niin ei tajua ettei kaikki muut ehkä tajua sun ajatuksia.. mutta siis masan vastaus selvitti..ääh ei tää onnistu tähän aikaan yöstäkään. Masan vastaus oli hyvä, mun jatko vastaus ja jatkovastauksen vastaus ei nyt suju. Naiset ;P
- urheiluhieroja
Itselläni on Rajalan matkahieronta pöytä ja olen ollut erittäin tyytyväinen siihen. Koulussa ollessamme testasimme sitä että kyllä sen pitäisi kohtaista painoa kestää.
Ja rajalanpöydässä oli hyvää mielestäni myös kantokassi jonka saa pyörillä. Ei heikkorakenteisemmankaan hieroja selkä mene mutakaal ekun eio tarvitse kantaa olalla pitkiä matkoja vaan voi vetää perässä näppärästi.
Miinuksia en ole pöydästäni löytänyt muitskin että ostin sen aavistuksen liian matalana(siis oamvika kun tilasin liian matalan).- katja
Itselläni menossa kolmas hierontapöytä, ensimmäinen fysiolinelta, 2 seuraavaa jaccaralta ja ainakin mulle jaccaran versio on ollut paras. Riittävän tukeva ja riittävän kevyt. Jos joku ihmettelee, miksi jo kolmas pöytä, niin pinta ei missään mallissa loputtomiin kestä, ja uuden pöydän hankkiminen on suunnilleen saman hintainen kuin päällystys. Runko kyllä kestää, ja asiakkaiden paino on ollut kaikkea välillä 50-150 kg.
- mhg-tech
Kyllä hoitopöydissä löytyy valikoimaa. Käväiseppä Oy MHG-Tech Ltd:n sivuilla ja vertaile hintoja.www.mhg-tech.net
- mp1973
Jaccaran matkapöytä vaikuttaa tukevalta, mutta heikot putkijalat on heppoista tavaraa ahkerassa käytössä (on nähty). Rajalan Delta-pöytä on tukeva kuin kuntosalilaite, rajala antaakin rungolle 10 vuoden takuun kun esim jaccara vain 5v. Kauppaan omaa (minttu)300€:lla,kaksi vuotta vanha,kuitti mukaan:040 724 3699...soittele...
- Timo2121
Itse ostin pitkän harkinnan jälkeen SSJ medin pöydän. Heidän 250 oli isoilla alennuksilla vielä alkuvuodesta ja yhtään en ole katunut. Hyvä tukeva pöytä ja mitotusta löytyy vaikka olisi hiven tukevampikin asiakas ;)
ootappa...googletan....tossa on niiden saitti pöydille ym
http://www.ssj-import.com/SSJimport_Oy_Ltd_tuotesivut-server/index.php
Aiemmin ollut lojerin pöytä, mutta tais olla joku halvalla tehty.
Kiitos hyvistä neuvoista 24 porukalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006434
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303843törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283230Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701746- 331398
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46999Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11976Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11900- 42879