mulla migreeni kestää sen muutaman päivän.. haluaisin mennä lääkäriin ihan tutkituttamaan pääni, koska mä pelkään että mulla on syöpä!Äidille en ole halunnut kertoa mitään epäilyistäni.. Pleace, auttakaa!!!
elän pelossa..
sari
4549
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Juu kokemusta on rankoista migreeneistä mullakin.
Ensimmäisen päivän oon sellasessa kunnossa etten pysty tekemään mitään. Sen jälkeen 1-2 kaks päivää pää hellänä. Parhaimmillaan on ollu migreeni kohtaus viikon välein muutaman kuukauden ajan. Ei se lääkärissäkäynti auta. Ei ne osaa mitään siitä sanoa. Yksityinen erikoislääkäri ehkä... Mutta tuskin se kasvain/syöpä on. muuten ikävä juttu vain!
tuskin se syöpää tai kasvain on, tuntuu että usealla meillä kohtaukset voivat kestää päiviä tai useampana päivänä putkeen.. jos mieltäsi rauhoittaa, mene lääkärille, neuroloogi voi laittaa lähetteen aivokuvaukseen mikä minulle on tehty, mutta tuskimpa sinulla on mitään poikkeuksellista päässäsi, minulla ollut migreeniä nyt 10 vuotta jo, ja monet kirjoitelleet että vähentyneet 40-50 vuotiaina, puuh on siis minullakin aikaa kestää tätä sairautta... piristystä päivääsi, jaksakaamme elää migreenistä huolimatta, et ole yksin!! :)
Hei Sari!
Mene vaan lääkäriin ei se ole syöpää vaan pääsärkyä jonka voi hoitaa tavalla tai toisella!
mullakin on tota migreeniä...joskus se kestää pari päivää.se on ihan luonnollista,mutta sinun tapauksessasi kannattaa mennä
lääkäriin,sieltä saat varmaankin joitain lääkkeitä,jotka auttavat lievittämään migreeniä tai jopa pääsisit siitä eroon.