Iltalehti kertoo, että Matti jälleen pidätetty. Mitäs nyt?
MATTI ON PIDÄTETTY JÄLLEEN
ERÄS.
133519
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
just kirjoitin
pitsaveitsellä huitaisua
Tää Nykänen. Sillä on kai ollut valttikortit tumpussa, kaikista vitun töppöilystä huolimatta, kertakaikkiaan liian kauan.
Nyt ON kyseessä enää menneiden aikojen paras mäkimies. Korostan ennenkaikkea sanaa MENNEIDEN!
Iso luuta on pyyhkäissyt vanhat saavutukset sinne minne kuuluvat. Paremmat ovat jo tilalla.
Jens Weissflog on esimerkki fiksusta ja eleettömästä vanhan tyylin taitajasta - joka muuten taisi oppia menestyksellä uudenkin. V-asento ei enää koskaan mahtunut Nykäsen kaaliin.
Tässäkin on syy ihmetellä lässytyksiä maailman parhaasta mäkimiehestä.
Weissflog omistaa nyt menestyvän alppihotellin.
Nykäsen koppitaipaleelle ei näytä olevan loppua.
Itse asiassa suurin syy oli silloisen joukkueen älyttömän hövelissä kurissa, ja Taskumatin suosiminen hampaat irvessä - muiden kustannuksella, typerät mitallit aina silmissä.
Weissflog oli hyvin tietoinen, että kummankin Saksan joukkueista olisi yhdelläkin törttöilyllä lentänyt pihalle kuin heinäseiväs. Sota ei koskaan yhtä äijää kaipaa.
Tässä kurinpitoasiassa KOTOSUOMEN joukkueen vastuussa oleva, aina niin pirun itseriittoinen johto, teki karmean munauksen!
Ja seuraukset voi lukea nyt iltalehtien palstoilta -jos viitsii.
tapahtua, että jotain tehdään?
http://www.iltalehti.fi/2005/09/30/200509303560038_uu.shtml
katse ja jotenkin vaikutti mieteliäältä. Toivottavasti ymmärtävät tarjota sille apua tai pidättävät sen
Mervi ehdottomasti väärää seuraa. Toivottavasti ei enää tapaa Merviä. Tarvitsee normalisoidakseen tilanteen jonkinlaista terapiaa.
valitettavasti
Jos me kaikki käyttäydyttäis kuin Matti kun muija alkaa vittuileen niin joka miehellä olis muija reikiä täynnä.
Toivottavasti nyt pääsee oikeaan hoitoon.
Mitä hoitoa Matti tarvitsee? Mies on alkoholisti ja lääkkeiden sekakäyttäjä. Niin kauan kun nostaa
pullon huulilleen ja ottaa muuta roipetta siihen
päälle, niin ei auta vaikka kuinka hoidettais ja
hyysättäis. Jos kaikki Suomen samanlaiset tapaukset siirrettäisiin vankiloista mielisairaaloihin, niin voidaan sanoa, että seinä
nousisi äkkiä vastaan. Vankiloiden tilanahtaus
olisi tosin taakse jäänyttä elämää.
Matti tarvitsee tukea ja ohjausta raittiiseen
elämään, mutta niin kauan kun mies ei itse opi
olemaan erossa (kun ne eivät hänelle sovi) aineista, niin mikään taho ei voi muuttaa Matin
matkaa kohti turmion tulia.
Eikö tällaselle tyypille ole muuta paikkaa kuin vankila?
ja saisi tukea myös