Mä en tiedä, mikä mua vaivaa. Olen harrastanut seksiä poikaytsäväni kanssa noin vuoden verran. Muita kumppaneita ei ole ollut. Harrastetaan seksiä noin kerran päivässä. Nykyään, kun se on työntänyt sen kokonaan sisään (se on aina tehnyt niin, enne ei ole sattunut), on tuntunut siltä, että joku yrittäis väkivalloin ruhjoa sisääni 35 senttinstä välinettä. Poikystäväni penis ón alle 20 senttiä pitkä, eikä ole tehnyt 10 sentin kasvupyrähdystä äskettäin. Joten, voisino mulla joku syöpä tuolla jossan kohdun lähellä? Onko oireet siihen viittaavia?
Kiitos.
Kiitos.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Heips!
En usko, että kyse on kohdunkaulan syövästä tms. Syöpä on nuorella ihmisellä aina harvinainen. Ensimmäisenä tulee mieleen jokin tulehdus, johon saa varmaankin jonkin antibioottikuurin. Varaa aika gynelle, eiköhän se sillä selviä! Mukavaa kesää!
Syövästä tuskin on kysy, kun et ole muita oireita huomannut. Endometrioosi on sellainen sairaus, jossa yhdyntäkivut ovat yleisiä. Toisaalta endometrioosissa yleensä kuukautiskivut ovay myös suuret ja virtsaaminen usein on kivuliasta.