neste rally

jari

Kertokaapa hyviä katselupaikkoja Neste Rallissa.

6

728

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miina

      Ehdottomasti Ruuhimäki. Mahrottomia loikkia ja ehkä muutama katsojakin!

      • wrc

        Ouninpohjan ekat n 4-5km, puolivälin jälkeen metsäautotieltä valtiontielle takasin hieno hyppy! Mökkiperän alku, kunnon vuoristorata, tosin sikamainen ryysis.Tässä muutama, hienoja paikkoja paljon, hienoimmat muutaman hikipisaran takana!


      • jep
        wrc kirjoitti:

        Ouninpohjan ekat n 4-5km, puolivälin jälkeen metsäautotieltä valtiontielle takasin hieno hyppy! Mökkiperän alku, kunnon vuoristorata, tosin sikamainen ryysis.Tässä muutama, hienoja paikkoja paljon, hienoimmat muutaman hikipisaran takana!

        ek:t on loistavia paikkoja. Mutta kyllä legendaarisin on Ouninpohja, Ruuhimäki ja Mökkiperän alku myös hyviä. Ja sununtaille Keuruu 1 ja 2, eli ajetaan kahteen kertaan ja saa katella kaksi kierrosta kohtuullisella odottelulla.
        Mutta tuo ruuhkautuminen on ongelma joka paikassa kun reitin suunnittelu on median tarpeiden vuoksi keskitetty pienelle alueelle ja siten joka pikataipaleelle on aivan hirvittävä rysis.


    • 13"

      .

    • VROOOOM!

      on olla joko kotona, lähipubissa tai missä tahansa missä ei näe, kuule eikä kukaan taatusti edes mainitse mitään mistään niin typerästä kuin rallista, formuloista tai yleensä jostain yhtä älyvapaasta touhusta jota joku idiootti on jossain vaiheessa alkanut kutsua urheiluksi! Vetäköön vulvan nuppiinsa kaikki kiilusilmäiset "moottori"pellet!!!

      • sua

        Onko sulla ollu pienenä liian vähän leluja? Vai oletko kenties kolauttanut pääsi johonkin?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4458
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      156
      3352
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      58
      2667
    4. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2584
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      133
      2487
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1903
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1721
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1636
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      174
      1590
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      38
      1293
    Aihe