Onko kellään tiedossa, saako jostain Helsingin keskustan hotellista huoneen muutamaksi tunniksi ilman että tarvitsee maksaa koko vuorokaudesta?
Hotellihuone muutamaksi tunniksi?
Onnistuuko
55716
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kysyä että mitähän varten. Laissa on kielletty monia asioita, ei kai tarvitse mainita enenpää.
Oikeasti ei löydy ns. tuntihotelleja suomesta jos ei ole suhteita, se on sitä amerikan hommaa se. Mutta eihän joku 60-100 euroa ole paljon jos on sen väärti, ei ainakaan minusta tai nukkuu sitten asemanpenkillä jos ei ole rahaa
Lähes jokainen hotelli myöntää alennusta, jos majoitusaika jää oleellisesti normaalia lyhemmäksi. Mikäli varaat etukäteen, niin kerro suoraan syy lyhyeeseen käyttöaikaan: aiot tehdä päivän töitä, pitää palaverin, nukkua muutaman tunnin ennen lentomatkaa.
sitten mistä hotellista saan esim. 2 tunniksi huoneen ja millä hinnalla ? eipä onnistu vaan hinta on lähes sama kuin koko yö. LAskevat vaan aamupalan pois mutta muutenhan esim. siivous on sama homma . Mutta kun tiedät niin kerro minullkein mistä saan 2 tuntia esim. 15 euroa.
Onnistuu toki. Vaikka hinta saattaa olla lähes sama kuin koko vuorokauden.
Ns. päivähuoneita on yleensä tarjolla
mutta ei pariksi tunniksi vaan jostain
klo 14 alkaen jonnekin 21 saakka.
Jos vuorokausi on 150e niin
tuollainen maksaa n. 100e.