Mitä nyt

Minulla on Fiat Bravo 1.6 vm 99, jolla on ajettu 207tkm. Nyt se on alkanut pitämään ääniä jarrutuksessa sekä kuoppaisella tiellä. Kolinaa kuuluu edestä ja jarrutuksessa ikäänkuin natisee keula. Sieltä on ilmeisesti jokin osa kulunut? Osaisiko ystävällisesti joku kertoa mitä pitäisi tehdä?
1461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eli mitä todennäköisimmin ainakin tuon kolinan aiheuttaa tukivarret. Kokemuksesta voi sanoa että tukivarren helat ovat mareassa ja bravassa olleet heikkokohta eli kun nuo helat rupeavat irtoamaan tukivarresta niin metalli pääsee metallia vasten ja kuuluu kolahduksina nimenomaan kuoppasella tiellä tai kun ajat kanttarin tai vastaavan yli...eli melkeenpä auto pukille ja tarkastamaan tukivarret ensin ja jos ei itse pysty niin vie johonkin pajalle missä asiaa tuntevat osaavat toivottavasti katsoa ne oikein.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Archie kirjoitti:

Minulla on Fiat Bravo 1.6 vm 99, jolla on ajettu 207tkm. Nyt se on alkanut pitämään ääniä jarrutuksessa sekä kuoppaisella tiellä. Kolinaa kuuluu edestä ja jarrutuksessa ikäänkuin natisee keula. Sieltä on ilmeisesti jokin osa kulunut? Osaisiko ystävällisesti joku kertoa mitä pitäisi tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu