Hei!
Onko Rotuaarin Salon Virho saman omistajan kuin Höyhtyällä oleva Kampaamo Virho? Jos ei, niin millainen tuo Höyhtyän kampaamo on, kannattaako käydä?
Onko Rotuaarin Salon Virho saman omistajan kuin Höyhtyällä oleva Kampaamo Virho? Jos ei, niin millainen tuo Höyhtyän kampaamo on, kannattaako käydä?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Salossa on Ravintola Vilho Vilhonkadulla!
Alku näytti lupaavalta mutta lopputulos oli pettyvä. Kysyin lyhyttä japanilaista polkka tukkaa mutta sain pottatukan paksun otsatukan kanssa. En suosittele käymistä erityisesti, ellei halua mummo kampausta. Olen hyvin pettynyt tähän lopputulokseen, en käy enään tuossa kampaamossa uudelleen. Hän laittoi paksun tukan päältä ja tosi ohuen alhaalta, halusin ohuen ylhäältä ja joka kääntyy ulospäin alhaalta. Mutta se kääntyi sisäänpäin alhaalta. En suosittele käymistä erityisesti mutta voit käydä jos haluat maksaa melkeen 100€ mid kampauksesta. Kampaaja katsoi kuvaa yli 3 kertaa mutta ei silti osannut, joudun olemaan tällä nyt yli 3kk koska tukkani ei kasva niin nopeasti, Kiitos
Joo, ovat samaa perhettä. Olen käynny Höyhtyällä ja ovat ihan ok. Hinnat hiukan halvemmat kuin keskustassa (missä on peritty mitä milloinkin, muotoilusetin, leikkauksen yms. nimellä, kuka niissä perässä pysyy - koskaan ei voi olla varma, mitä maksaa). Leikkaus ja pesu lyhyisiin hiuksiin luokka 34-38 egeä. Höyhtyällä siis.
Ehdin käydä Salon Virholla tukanleikkussa n.3 vuotta, 1,5kk välein.
Jokakerta oli miesten tukanleikkauksenhinta noussut.
No ei se ole hullu joka pyytää vaan joka maksaa.
No, eipä tule käytyä siellä enää.
Ei se rahasta ole kiinni, mutta en sentään ole niin tyhmä että suostuisin kusetettavaksi.
Joskus leikkuu kesti n.10min, ja leikkaus aivan perseestä(lyhyt miestentukka) kun oli niin tiukat aikataulut, että piti leikata vain nopeasti että saivat aikataulut kiinni. no pelleiköön muitten kustannuksella, mutta minä en maksumieheksi ala. onneksi on Oulussa muitakin partureita. Ja eikö se Salon Virhe olekkin melkoinen mummojen suosiossa, tai ainakin kun minä siellä kävin siellä oli aina elämäänsä kyllästyneitä mummoja ottamassa hennaa ja permanenttia tukkaan.
Höyhtyälle oon muuttamassa, mutta taidankin sitten edelleen jatkaa keskustassa parturikäyntejä.
vaan se joka maksaa...
Höyhtyän kampaamo Virho lienee vanharouva Kirsti Virhon kampaamo, Rotuaarilla tyttären liike.
Höyhtyällä palvelu sitten kevään tullut todella ikäväksi, ainakaan ei liene loppuun asti ajateltu miten asiakkaille pitäisi antaa tietoja. Enpä suosittelisi kenellekään, enkä enää käytä näitä palveluita