Heissan!
Tuo Wolves Of The Callahan on ilmestynyt jo englannikielisenä ties kuinka kauan aikaa sitten. Mutta kuinka on suomennoksen laita? Onkohan jo ilmaantunut?
Musta Torni: Osa V ?
5
794
Vastaukset
- R.F.
14.10. kauppoihin...kuulemma.
- [Gina]
Kyllä, olen kyseistä teosta jo kaupoissa hypistellyt, joten pitäisi löytyä.Teki mieli ostaa, mutta kieltäydyin kun kerkesin jo hankkia englanninkielisen..:( :)
- Jake
Tammelta kertoivat, että osan VI käännös julkaistaan keväällä 2006 ja osan VII käännös syksyllä 2006.
- MetriMaria
Tuo oli kyllä Tosi hyvä uutinen!
Sain joku aika sitten luettua tuon viidennen osan, ja kyllä muuten jäi tyhjä/tyhmä tunne, kun se loppu eikä ollu mistä taas jatkaa!
On se vaan ihme mies tuo Stephen! Tämä osa tuntui minusta lähes irtonaiselta jaksolta tuossa sarjassa. Mutta silti se oli hyvin liitetty niihin aiempiin osiin. Taitaa kirjaillijalla olla aikamoinen laatikkovarasto pääkopassa!(Unensieppaajassa oli mun mielestä hyvin kuvailtu ns. unohtuneita muistoja!) MetriMaria kirjoitti:
Tuo oli kyllä Tosi hyvä uutinen!
Sain joku aika sitten luettua tuon viidennen osan, ja kyllä muuten jäi tyhjä/tyhmä tunne, kun se loppu eikä ollu mistä taas jatkaa!
On se vaan ihme mies tuo Stephen! Tämä osa tuntui minusta lähes irtonaiselta jaksolta tuossa sarjassa. Mutta silti se oli hyvin liitetty niihin aiempiin osiin. Taitaa kirjaillijalla olla aikamoinen laatikkovarasto pääkopassa!(Unensieppaajassa oli mun mielestä hyvin kuvailtu ns. unohtuneita muistoja!)Itse ahmin vasta kolmatta osaa, mutta nyt jo hieman harmittaa, kun viimeisten osien käännöksiä joutuu hieman odottamaan. Saa sitten nähdä jaksaako odotella vai pitääkö viimeiset osat lukea alkuperäiskielellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o2844472Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen
Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin1252461Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit3252443Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.
Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.1532341Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no1922188Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a4831213Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii3841128Huumeliika mellastaa Suomussalmella
Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki111030Ihana sinä (m)
Oispa kiva nähdä sua. Uskomatonta, miten paljon sä pyörit mun ajatuksissa. Oonkohan mä sun mielessä? Haluaisitko nähdä v38923- 92898