LASTENOHJAAJAKSI?

olisi edessä Jyväskylän kristillisen opiston valintakokeet..kellään mitään kokemusta/tietoa mitä on odotettavissa??Vastatkaa jos edes jotain pientä tiedätte!Mahd.psyk.haastatteluja?ryhmätilanteita?
2398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

3 vuotta sitten Jkl:n kristillisen opiston valintakokeessa oli psykologin haastattelu, jossa kyseltiin kaikkee tupakanpoltosta perhesuhteisiin (ei ollut paha :)). Sitten meidät jaettiin ryhmiin, jossa piti "järjestää lastenkutsut". Eli yhdessä päätettiin mitä siellä tehdään ym. keskustelemalla, ja sitten se joku tarkkailee, miten kukin toimii ryhmässä. Ja sitten oli "teoriaa" jossa oli tietty aika vastata mm. matemaattisiin tehtäviin, ym. ongelmanratkaisutilanteisiin. Ja lopuksi oli oppettaja ja opon haastattelu, mutta ei niissä tarvinnut kuin kertoa aikaisemmasta koulutuksesta, ym.. Eiköhän siinä niitä nyt ollut.. :) Tsemppiä sinulle! :)

Äänestä
  • kiitoksia paljon vastauksseta :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


riikka kirjoitti:

olisi edessä Jyväskylän kristillisen opiston valintakokeet..kellään mitään kokemusta/tietoa mitä on odotettavissa??Vastatkaa jos edes jotain pientä tiedätte!Mahd.psyk.haastatteluja?ryhmätilanteita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu