Tulee vaan tyhjä lappu. Missä vika???
Tulostin ei tulosta
Mustetta on
10623
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tulostettu? Voisiko olla suuttimet tukossa?
että tulostaako muistioon kirjoitetun ja vastaus on kyllä. Mutta miksi ei netistä tallennettua reseptiä, joka on tallennettuna wordissa???
Mikäli tulostin yrittää tehdä tehtävänsä, mutta jälki jää syntymättä, niin aja suuttimen puhdistus ja testisivu. Oletettavasti suuttimet tukossa.
mutta en muista miten testisivu saadaan.
Sama ongelma.En ollut tulostanut pariin viikkoon.
Tulostuspää kuivahtanut.Ajoin puhdistusohjelman pari kertaa ja taas toimii kunnes muste loppuu.
Haenpas nyt vielä sen reseptin, josta oli alunperin kyse.
Enää yksi vika jäljellä. Kun tulostaa värillisiä kuvia niin värit ovat päin honkia, tai siis ei ole kun joitakin värejä. Esim. jokin valokuva on keltainen, vaikka pitäisi olla vihreää jne.
Aja suutintesti vielä, sillä ilmeisesti jokin suutin ei toimi täysin, siinä vika värivirheeseen. Epsonissa muistaakseni testisivun tulostus löytyy samoilta seuduin kuin suutintesti.
Ainakin punainen väri vielä puuttuu.
ja kohta onkin värit loppu. Aja niin kauan kun tulostaa oikeen.
Sitten uusia panoksia kaupasta hakemaan.