Lieneekö täällä ketään joka kerää Neuvostoliiton ja sitä edeltävän Venäjän merkkejä?Vaitokauppaa vois tehdä..
Neuvostoliiton keräilijöitä?
6
802
Vastaukset
Mihin haluat vaihtaa?
- Pate
Ajatus ois vaihtaa ko.merkkejä toisiin saman valtion merkkeihin jos joltain löytyis sellaisia jotka iteltäni puuttuu.Vaihdossa saa myös Suomalaisia merkkejä.
- raketa
Haluaisin aloittaa CCCP postimerkkien keräilyn. Mistä pääsee iisisti alkuun? Mitä vinkkejä. Kauppoja Suomessa?
Kirjeenvaihtoon jonkun venäläisen kanssa kenties?- Nimetön
Huutonetistä löytyy jotain merkkejä,tai ostamalla Lapelta suoraan postimerkkipakkauksia.Jos laitat yhteystietoja niin multakin niitä löytyy melko paljon.Ps.eikä ole kalliita.
- raketa
Nimetön kirjoitti:
Huutonetistä löytyy jotain merkkejä,tai ostamalla Lapelta suoraan postimerkkipakkauksia.Jos laitat yhteystietoja niin multakin niitä löytyy melko paljon.Ps.eikä ole kalliita.
Kiitos paljon, tuo Lape vaikuttaa mielenkiintoiselta.
- merkkimika
Paljonkin löytyy venäjää/nl.
Tahtoopi kertyä aina ylimäärääisiä merkkejä.
Voishan niitä vaihtaakkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain31711931Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15211079Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2526397Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2235212Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1663673- 1743558
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin502523Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3291990Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121834Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi171735