Mikä ihme nyt on menossa

Luin äsken huuhaa-palstaa ja tulin sitten tänne, kun aattelin kattella vaihteeksi järkeviäkin juttuja. Mutta mitä ihmettä???? Täällä on ihan samaa tekstiä, tarvitaanko täällä kahta huuhaa palstaa?
8717
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

poikkesin 40 palstalta, minusta täällä on kyllä ihan asiaa. Tarkoititko, että täällä on huuhaata?

Äänestä
  • että ihan samaa tekstiä: huomenta, mitä kuuluu? Kiitos siinähn se, entä itselles? jne...

    Äänestä

ikiomaa huuhaata..:)

Äänestä
  • saahan huuhaata olla, mutta vois aiheena olla muutakin kuin täällä on kaunis ilma, onko siellä.

    Äänestä

  • huhuu.. kirjoitti:

    saahan huuhaata olla, mutta vois aiheena olla muutakin kuin täällä on kaunis ilma, onko siellä.

    aika nopeesti tuolla 40 :lla sää-viestit poistetaan, ellen ihan väärin muista. Kirjoitin joskus aiheesta vastauksenkin johonkin viestiin.

    Äänestä

  • huhuu.. kirjoitti:

    saahan huuhaata olla, mutta vois aiheena olla muutakin kuin täällä on kaunis ilma, onko siellä.

    sielä? Täällä on aurikoinen..ilma :)

    Mistäs myö huastellas?

    Äänestä

  • Pirre* kirjoitti:

    sielä? Täällä on aurikoinen..ilma :)

    Mistäs myö huastellas?

    Pirren*ärtyneisyys poissa että uskaltaisin, jotain kirjoittaa. En sitten toteuttanut uhkaustani alkaa loukkaamaan, järki voitti mitäpä hyötyä, ehkäpä toiset sitten saavat aiheen sanoa, että mamman poika kunjätit asian silleen. Parempi laiha sopu kuin lihava riita???

    Äänestä

ja mieti, mikä on oma panoksesi keskustelun tason parantamiseksi.

Minua on aina ihmettänyt, miksi ihmiset kiertelevät esittämässä valituksiaan ympyröissä, joiden taso on heidän älykkyydelleen liian alhainen.

Me nyt vaan liikutaan pienissä ympyröissä ja ajattelemme omia pieniä ajatuksiamme. Joskus haluamme jakaa niitä muiden kanssa.

Kysypä siltä peilissä näkyvältä henkilöltä, jos vaikka keksisi jonkin todella maailmoja syleilevän keskustelunaiheen. ;)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


huhuu!! kirjoitti:

Luin äsken huuhaa-palstaa ja tulin sitten tänne, kun aattelin kattella vaihteeksi järkeviäkin juttuja. Mutta mitä ihmettä???? Täällä on ihan samaa tekstiä, tarvitaanko täällä kahta huuhaa palstaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu