hikoilu

onko normaalia, että ihan alkuraskaudessa hikoiluttaa normaalia enemmän? muutaman kerran olen saanut ihan sellaisen "kohtauksen", jossa hiki valuu norona ja vaatteet melkein kastuu.. onko syytä olla huolissaan?
1316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Älä hätäile! kuuluu minusta asiaan. itse olen ainakin koko ajan otsa hiessä, ja useasti kun liikkuu, vaikka kävelee kouluun, valuu hiki noroina pitkin vartaloa. Kaikki vaatteet kastuu. Sinulla tehokas sisäinen patteri.=) ei tarvii palella talvella=)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

onko normaalia, että ihan alkuraskaudessa hikoiluttaa normaalia enemmän? muutaman kerran olen saanut ihan sellaisen "kohtauksen", jossa hiki valuu norona ja vaatteet melkein kastuu.. onko syytä olla huolissaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu