Tänään syntyi sitten vahinkoastumisesta alkunsa saaneet rottalapset. Tarkkaa päälukua en osaa sanoa koska en ole mennyt vielä laskeskelemaan, mutta kun viimeksi kurkkasin pesän suuntaan sain laskettua 7 poikasta. Poikasista ja vanhemmista löytyy tietoa lisää kotisivuiltani:http://groups.msn.com/Krisunrottuset/syksypoikue05.msnw Alustavia varauksia poikasista voin ottaa jo nyt vastaan mutta en voi vielä luvata mitään ja väreistäkään yms. ei ole vielä tietoa.
Vahinkovauvat syntyivät!
Milli
7574
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
yhdeksän pientä nakkia syntyi sitten lopulta. hyvin näyttävät kaikki voivan :D
Miten voi olla mahdollista että vahinkopoikaset saivat alkunsa?!
miten sitä nyt vauvat saa alkunsa... meillä karkasi urokset ja tytöt ilmeisesti tahtoi mukaan. ei ole noille näköjään kovi vaikeaa päästä häkistä ulos jos sille päälle sattuvat. näin on mahdollista! luulin itsekin että meille ei koskaan vahinkoja synny mutta väärässä olin.
Rottavauvat on kyllä aivan ihania. Sääli ettei meille ole vielä yhtään syntynyt. Kyllä taatusti joskus syntyy!=) Onnea vauvojen johdosta! Kävin toissapäivänä katsomassa kolmen viikon ikäisiä rottia. Varasin kaksi!x) Oli tarkoitus ottaa vain yksi, mutta... Halusin sekä pewin että yhden hassun persoonallisen. Vähän niin kuin huskystriped mutta musta-valkoinen. Paljon sulla on rottia? Minkä värisiä? Mulla kaksi agouti cappediä, black hooded, silverblue hooded ja epämääräinen pointillinen (punaiset silmät, vain pieni haalea laikku nenän päällä) ja sitten ne kakarat. Asuvat yhdessä, kaikki tyttöjä.
mun kaks rottaa on saanu vahinkovauvat...ne söi häkkiinsä ison reiän ja poikien häkkiin...ja loppu on selvä...
Ja tästä syystä omat rottani tulevat aina olemaan kokometallisessa häkissä. Siis myös laatikko metallia, eivät pääse karkuun.
Heippa!
Olisin kovin kiinnostunut rotistasi. Antaisin mielelläni kodin 2:lle tyttöselle. Värillä ei ole väliä, sillä rakkaushan on sokea.. :)
Elikkäs, kerro hintahaitari, asuinpaikkas,luovutus yms. niin katsotaan jos vaikka tulisin hakemaan rottia.
Ennen minulla ei ole rottia ollut, sillä talossa ollut aina kissoja, nyt ei ole enää kissoja, niin haluaisin toteuttaa pitkä aikaisen haaveeni ja ottaa pari rottaa sohvanvalloittajiksi. :)
Vastailethan, Kiitos.