lennän siis ensimmäistä kertaa reittikoneella ja vielä kaukomailla niin kertokaas, että miten sen ajan saisi kulumaan?mitä kannattaa ottaa mukaan ja mitä siellä saa koneen puolesta?
reittilennon viihdykkeet
nönö
81181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ota ristikkolehti ja niskatyyny. Kuulokkeet siellä on, jos haluat seurata elokuvia.
mitään kuulokkeita kuin jollakin finskin lennoilla, maailmalla koneissa omat tv:t niskatuessa, kanavia riittää.
Kuuntele vain sitten kanavia ilman kuulokkeita. Vai mitä tarkoitat:"mitään kuulokkeita kuin jollakin finskin lennoilla"? Yleensä reittilennoilla jaetaan ilmaiset kuulokkeet matkustajille.
Juotavaa ja syötävää saa mahan täydeltä. Istuvassa asennossa vietetyn 10-15 tunnin jatkuvan mässäilyn, veden, kahvin, viinin ja konjakin kittaamisen jälkeen et kaipaa enempää. Olutta älä juo vaikka sitäkin saisi.
Ota niskatyyny vai mikä se on, sellainen kaularengas, ja koeta nukkua välillä.
Jos tykkäät lukea ota jotain luettavaa. Itse en pysty koneessa keskittymään. Ota musaa. Lehtiä, ja katso niistä kuvat.
Mikset kerro koska, millä ja minne leenät
Kun ei voi tietää muuten mitä koneessasi
on tarjolla.
väliä sillä on vai onko maantain lennoilla jotain parempaa kuin torstain ? ei siellä tv:tä kummenpaa ole jos ei itse järjestä ja siitä voi saada syytteen
Yleensä vedän viinaa kunnes sammun. Sitten ollaankin jo perillä.
perillä takaisin koto-Suomessa?